شینا انصاری:

رونمایی از استاندارد ملی سامانه‌های پایش آنلاین منابع آلاینده محیط زیست

رونمایی از استاندارد ملی سامانه‌های پایش آنلاین منابع آلاینده محیط زیست

به گزارش سراج24، استاندارد ملی سامانه‌های پایش لحظه‌ای و آنلاین منابع آلاینده محیط زیست، هم‌زمان با سی و نهمین کارگروه ملی آلودگی هوا، رونمایی می‌شود.

شینا انصاری مدیرکل دفتر پایش فراگیر با اعلام این خبر گفت: استاندارد‌های ملی سامانه‌های پایش لحظه‌ای و بر خط (آنلاین) منابع آلاینده محیط زیست که با بیش از ۹۰۰ نفر ساعت کار تخصصی، نهایی و ابلاغ‌شده است، چهارشنبه این هفته رونمایی می‌شود.

وی درباره مهم‌ترین مشخصات این سامانه‌ها گفت: این سامانه‌ها به‌عنوان سند بالادستی، امکان وحدت رویه برای بهره‌برداری همه استفاده‌کنندگان (واحد‌های صنعتی، تولیدی، خدماتی، عمرانی زیر بنایی) در بعد ملی را در حوزه الزامات فنی سیستم‌های پایش لحظه‌ای و بر خط را فراهم می‌کند.

همچنین این استاندارد پژوهش محور و بومی و درعین‌حال مبتنی بر نتایج پژوهش‌های علمی و منطبق با مفاد استاندارد‌های مرجع روز دنیاست.

انصاری ادامه داد: این استاندارد غیرموظف بدون صرف اعتبارات سازمان متبوع و سایر ارگان‌ها تدوین‌شده و از مصادیق تحقق همگرایی و هم‌افزایی و همکاری‌های میان سازمان متبوع و سازمان ملی استاندارد است که باعث ایجاد رویه یکسان در فرآیند پایش لحظه‌ای و بر خط سامانه‌های پایش آنلاین صنایع، استانداردسازی آن‌ها، افزایش ضریب اطمینان از کارایی و اثربخشی تجهیزات و آمار حاصله از آن‌ها می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تداوم قاچاق خاک ایران به کشور‌های حاشیه خلیج فارس

در انجام وظایف خود درباره قانون هوای پاک کوتاهی نکرده‌ایم

۶ پیامد احتمالی گرمایش زمین و سوء‌مدیریت در حوزه محیط زیست برای ایران

0 نظر

ارسال نظر

capcha