شفر: هواداران ما امروز فوق العاده بودند

شفر:  هواداران ما امروز فوق العاده بودند

به گزارش سراج24، به نقل از  سایت رسمی باشگاه استقلال، وینفرد شفر سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری درباره دیدار با استقلال خوزستان در بخش ابتدایی صحبت‌های خود، گفت: قبل از صبحت درباره بازی می‌خواهم بگویم که از حضور دوباره در اینجا بعد از مدت زمان زیادی که از آخرین حضور من می‌گذرد، خوشحال هستم. همیشه شایعات است و همیشه شایعات در فضای مجازی و رسانه‌ها از جمله اینکه حیدری می‌خواهد به سپاهان برود، زیاد است، اما این موضوع اصلا درست نیست و ما کاپیتان خود را در تیم حفظ می‌کنیم و او هیچ جا نخواهد رفت. اگر بخواهم درباره همه شایعات حرف بزنیم، باید تا فردا صحبت کنیم. من و مدیرعامل باشگاه همواره در تماس هستیم و مرتب جلسه داریم تا مشکلات را حل کنیم و استقلال را به شرایط جدید برسانیم. ایشان انسان خوبی هستند و ما در شرایط پیشرفت قرار داریم. من در نشست خبری قبلی گفتم برخی بیرون از باشگاه کار ما را سخت می‌کردند و با ایجاد شایعه به دنبال استقلال بد بودند و به دنبال استقلال خوب نبودند. اکنون که با هم صحبت می‌کنیم، افرادی داخل باشگاه راجع به مسائل مختلف صحبت می‌کنند. این افراد باید بدانند که استقلال یک باشگاه معمولی نیست و یک باشگاه بزرگ و ویژه است و نباید کسی راجع به تیم از داخل باشگاه صحبت کند و فقط مدیرعامل و من راجع به این موضوعات صحبت می‌کنیم و می‌خواستم این پیام را به این افراد برسانم.

هر زمان می خواهیم برابر تیم هایی که موقعیت پایین جدول بازی کنیم، کار ما سخت است

شفر در ادامه درباره وضعیت این دیدار، تصریح کرد: این بازی برای ما راحت نبود. هر زمان می خواهیم برابر تیم هایی که موقعیت پایین جدول بازی کنیم، کار ما سخت است زیرا ما تحت فشار برای کسب برد هستیم. ما در این مسابقه 5-6 موقعیت گل داشتیم و بازی قبلی نیز 3-4 موقعیت گل ایجاد کردیم. در صحنه موقعیت گل نیز یک مقدار شانس همراه ما بود. ما فوتبال خوب و یک ضرب-دو ضرب را به نمایش گذاشتیم و از دروازه خوبی تا زمین حریف خوب بودیم تا موقعیت ایجاد کنیم.

او در ادامه صحبت های خود افزود: داور مسابقه به دلیل بارش باران بازی را متوقف کرد. نمی دانم چرا این اتفاق افتاد. من بازی های دیگری را دیدم که باران شدت بیشتری داشت و امروز برابر آن روزها، یک روز آفتابی بود. اگر بخواهیم هر بار این باران می بارد، بازی را متوقف کنیم، خیلی از بازی ها باید متوقف شود. ما قبل از این اتفاق موقعیت های خوبی داشتیم و خیلی خوب بازی می کردیم. این توقف تمرکز ما را بر هم زد و اگر این اتفاق رخ نمی داد شاید گل دوم را همان زمان می زدیم.

شفر در بخش بعدی صحبت های خود بیان کرد: در 15 دقیقه پایانی بازی باهوش نبودیم. چند موقعیت کرنر داشتیم که مستقیم ارسال کردیم. زمانی که تک ضرب بازی می کردیم، شانسی به حریف ندادیم. زمانی که کرنر داریم باید از آن استفاده کنیم و نباید سبک فوتبال خود را فراموش کنیم. نباید اجازه می دادیم حریف توپ را بگیرد و با یک ضرب توپ را پشت دفاع بیاندازد و این مشکل ما بود و مشکل داور نبود. ما برخی اوقات در نزدیکی محوطه جریمه خطای اشتباهی مرتکب می شویم و تیم های زیادی از این موقعیت ها استفاده می کنند. ما باید در 10 دقیقه آخر توپ را به خوبی حرکت می دادیم و اگر این کار را انجام می دادیم می توانستیم برای گل دوم شانس داشته باشیم. یک تقدیر و تشکر باید از تیم خودم داشته باشم که خوب بازی کردند. فشار روی تیم ما کم شد. من قبلا نیز گفتم که برای ساخت جدید به زمان نیاز داریم. هواداران ما امروز فوق العاده بودند و هر زمان که به اینجا می آیم و می بینم که ورزشگاه آبی است لذت می برم و مطمئن می شوم که ما می توانیم تیم خوبی بسازیم.

گرو بازیکنی است که برای دیگران فضا درست می کند

سرمربی استقلال در بخش بعدی صحبت های خود درباره گرو، اضافه کرد: در مورد گرو باید بگویم که او خوب جنگید، خوب پاس داد و قدم به قدم در حال بهتر شدن است. او دو شانس برای گلزنی داشت که در یک صحنه بد شانسی آورد و در صحنه دیگر باید بیشتر دقت می کرد تا ما به گل دوم برسیم. گرو بازیکنی است که برای دیگران فضا درست می کند. در نیمه اول چند شانس خوب برای باقری درست کرد. او امروز خوب بود و در مجموع با یک ریکاوری برای بازی بعدی آماده می شویم.

شفر در واکنش به از دست رفتن توپ توسط هافبک‌های استقلال، بیان کرد: خیلی اوقات در چند بازی اخیر توپ را در مرکز زمین از دست دادیم. هافبک‌های ما زمانی که می‌خواهند بچرخند و پاس بدهند، توپ را از دست می‌دهند. ما گاهی در تمرین گزیده فوتبال‌های اروپایی و آمریکای جنوبی را پخش می‌کنیم و آن‌ها می‌بینند که هافبک‌ها یک ضرب و دو ضرب بازی می‌کنند. هافبک برای بازیسازی و پاس دادن است و برای دریبل زدن نیست. چند مرتبه علی کریمی و روزبه چشمی  پاس کاری کردند و یا وریا و گرو در سمت راست این کار را کردند و توپ را چرخاندند. در مجموع دریبل کردن در میانه زمین برای تیم من ممنوع است. دریبل کردن تنها در محوطه جریمه حریف مجاز است و یا مانند پاس آخر اسماعیلی به روح الله باقری. ما باید بیشتر برای فوتبال سرعتی پاس بدهیم، زیرا توپ سریعتر از بازیکن حرکت می‌کند.


سرمربی استقلال در پاسخ به این سوال: ما در این مورد صحبت کردیم. این نکته را من ۸ ماه قبل، ۶ ماه قبل و یک ماه قبل اعلام کردم که ما شانس بالایی برای کسب ستاره سوم داشتیم. ما تیم درجه یکی داشتیم و آن تیم تمام شد و ما اکنون در حال بررسی هستیم تا ببینیم چه کاری باید انجام دهیم. تیم فصل قبل شانس بالایی برای قهرمانی داشت و ما اکنون به دنبال این هستیم تا ببینیم چه کاری باید انجام دهیم.


او  در ادامه در واکنش به قرعه استقلال در لیگ قهرمانان آسیا، تصریح کرد: العین دو فصل گذشته همگروه استقلال بود. آن‌ها یکی از بهترین‌های خود یعنی عمر عبدالرحمان را از دست دادند و این بازیکن به الهلال رفت و در آنجا مصدوم شد. الهلال عربستان شاید میلیون‌ها دلار برای گرفتن بازیکنان جدید هزینه کرده باشند. سال گذشته نیز همه گفتند استقلال شانسی برای صعود ندارد، اما ما اول شدیم. امسال نیز تلاش می‌کنیم و باید ببینیم که باید چه مسیری انتخاب کنیم. من با مدیرعامل باشگاه کاملا هماهنگ هستم و شاید در هفته بعد نیز با یکدیگر جلسه بگذاریم و ما با یکدیگر در یک مسیر هستیم. آدم‌هایی که پشت سر درباره ما صحبت می‌کنند هیچ شانسی برای رسیدن به اهداف خود ندارند، زیرا ما با هم کار می‌کنیم. نیم فصل دوم محسن کریمی و داریوش شجاعیان به تیم ما بر می‌گردند و من از این بابت خوشحالم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تعطیلی برنامه فوتبال ۱۲۰ فردوسی پور

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha