چالش انتخاب رئیس،در فدراسیون کشتی !

چالش انتخاب رئیس،در فدراسیون کشتی !

به گزارش سراج24، پس از استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی بلافاصله حمید بنی تمیم نایب رئیس،رضا لایق دبیر و تعدادی دیگر از اعضای فنی و اداری فدراسیون از سمت خود کناره گیری کردند اما در اندک زمانی کوتاه نایب رئیس و دبیر اعلام کردند تا زمان تشکیل مجمع فوق‌العاده فدراسیون و تعیین تکلیف در مورد استعفای خود و تعیین سرپرست فدراسیون برای آنکه برنامه های کشتی کشور را پیگیری کنند و مشکلی در امور جاری فدراسیون ایجاد نشود به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

بر همین اساس و در حالی که در محافل مختلف گزینه های بسیاری برای سرپرستی فدراسیون کشتی مطرح می شد اما با درخواست روسای هیأت‌های کشتی سراسر کشور ( اعضای مجمع فدراسیون ) از وزیر ورزش و جوانان مبنی بر موافقت با صدور ابلاغ سرپرستی حمید بنی تمیم،وی طی حکمی از سوی مسعود سلطانی فر به عنوان سرپرست جدید فدراسیون کشتی منصوب شد.

بنی تمیم پس از حکم سرپرستی اظهار داشت:با توجه به تقویمی که تدوین شده مهم‌ترین اولویت من در شرایط کنونی فراهم آوردن مقدمات حضور پرقدرت کشتی ایران در بازی های المپیک 2020 است و اگر حتی ده روز در این سمت باشم ، رویکرد برنامه ها به سمت المپیک خواهد بود.

او همچنین پیرامون انتخابات این فدراسیون نیز گفت:با توجه به هماهنگی که با وزارت ورزش و جوانان وجود دارد ، در اسرع وقت مقدمات برگزاری انتخابات رییس فدراسیون کشتی را فراهم خواهیم کرد.

بنی تمیم که پس از استعفای خادم عملاً تمایلی برای ادامه کار در فدراسیون کشتی نداشت به رویکردی جدید در اولین اقدام غلامرضا محمدی را به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان معرفی کرد و چند روز بعد نیز تصمیم به بازگشت دوباره محمد بنا برای هدایت فرنگی کاران گرفت اتفاقی که شاید با توجه به صحبت های بنا پس از المپیک ریو مبنی بر خداحافظی همیشگی از دنیای کشتی دور از ذهن بود،اما رخ داد.

به هر صورت با توجه به اتفاقات این روزهای کشتی و عزم جزم حمید بنی تمیم برای اجرای برنامه های تدوین شده فدراسیون،رضایت اکثر اعضای مجمع،کارمند وزارت ورزش بودن بنی تمیم و البته تغییر نگرش او،به نظر می رسد در صورتی که پای چهره های سرشناس به انتخابات باز نشود سرپرست فعلی فدراسیون کشتی شانس زیادی برای ریاست این فدراسیون داشته باشد.

گفتنی است بر اساس صحبت های محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان سرپرست های فدراسیون ها نمی توانند در انتخابات شرکت کنند اما در اساسنامه فدراسیون کشتی چنین منعی وجود ندارد،ضمن آنکه تجربه ثابت کرده همواره بند و تبصره هایی وجود دارد که بتوان از آن در مواقع نیاز استفاده لازم را برُد،در نتیجه چنانچه شرایط بر همین منوال پیش رود انتخاب رئیس بعدی فدراسیون کشتی کاملاً قابل پیش بینی خواهد بود.

اخبار مرتبط

حیدری: در بخش داخلی کشتی پهلوانی بین فدراسیون کشتی و پهلوانی درگیری وجود دارد

تیم منتخب کشتی فرنگی جوانان راهی جام ایوانوویچ صربستان می‌شود

تغییر و تحولات در فدراسیون کشتی ادامه دارد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha