فیفا برخی قوانین فوتبال را تغییر می‌دهد

فیفا برخی  قوانین فوتبال را تغییر می‌دهد

به گزارش سراج24، شورای قانونگذاری فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) روز گذشته پیشنهاد‌های جدیدی برای وضع قوانین جدید در بخش دروازه بانی و تعویض‌ها ارائه کرد.

یکی از پیشنهاد‌های جدید این شورا این است که دروازه بان‌ها به هنگام ضربات پنالتی آزادی عمل بیشتری داشته باشند و بتوانند یک قدم رو به جلو حرکت کنند در حال حاضر، طبق قوانین دروازه بان‌ها " تا زمانی که توپ زده نشده باید روی خط دروازه بمانند. "

این شورا، که به نام IFAB  (هیئت بین المللی فوتبال) شناخته می‌شود، روز پنج شنبه اعلام کرد که "هنگام ضربات پنالتی فقط باید یک پای دروازه بانان روی خط دروازه باشد. ".

این پیشنهاد به دروازه بان‌ها اجازه می‌دهد رو به جلو حرکت کنند و درصورت مهار پنالتی نگران تکرار ضربه پنالتی توسط داور نباشند.

بحث ضربات پنالتی محور اصلی نشست هیئت  بین المللی فوتبال بود که خود را برای جلسه روز اول مارس آماده می‌کند، ممکن است در آن جلسه تغییرات قانون تایید شود. قوانین جدید از تاریخ ۱ ژوئن - تاریخ فینال لیگ قهرمانان – اجرایی خواهد شد.

پیشنهاد‌های دیگر تلاش برای نوشتن قوانین دقیق‌تر برای «هند‌های اتفاقی» بود.

IFAB گفت: "مهمترین شفافیت‌ها مربوط به شرایط غیرعمدی است که در آن به علت برخورد توپ با دست یا بازوی بازیکن یک نتیجه یا نفع ناعادلانه‌ای رقم می‌خورد. "

در جام جهانی روسیه در دیدار ایران و پرتغال داور برخورد توپ به دست سدریک سوارس، بازیکن پرتغال را سختگیرانه پنالتی اعلام کرد، اتفاقی می‌توانست باعث حذف پرتغال در مرحله گروهی شود. اما ایران پس از به ثمر رساندن ضربه پنالتی فرصت پیروزی را از دست داد تا پرتغال راهی دور یک هشتم نهایی شود.

دیگر پیشنهاد IFAB این بود که برای جلوگیری از اتلاف وقت هنگام تعویض، بازیکنان تعویضی باید از نزدیکترین خطوط کناری از زمین مسابقه بیرون بروندهمچنین این شورا اعلام کرد به دنبال راه‌هایی برای جلوگیری از نفوذ بازیکنان حمله ور به دیوار‌های دفاعی تیم رقیب است و اگر تیم مهاجم از توپی که به داور برخورد کرده بیش از حد منتفع شود «دراپ بال» انجام خواهد شد.

شورای قانونگذاری فیفا ۸ عضو دارد که شامل نمایندگانی از فیفا (که دارای چهار حق رأی هستند) و چهار فدراسیون فوتبال بریتانیایی است. پیشنهاد‌ها برای تصویب به ۶ رای از ۸ رای نیاز دارند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

واکنش تاج بابت احتمال حذف نماینده کشورمان از آسیا

مسئولان باشگاه پرسپولیس در صدد وصول طلب ۹ میلیارد تومانی

تاج: باید بحث میزبانی از تیم‌های عربستانی را حل کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha