ناصری: می گویند، طرح موضوعاتی از قبیل پارلمان اصلاحات زود است

ناصری: می گویند، طرح موضوعاتی از قبیل پارلمان اصلاحات زود است

به گزارش سراج24، عبدالله ناصری درباره انتقاداتی که طرفداران اصلاحات به شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان وارد می‌کنند می‌گوید :به هر صورت چون محور اصلی انتقادات نسبت به شورا، مربوط به لیست‌های انتخاباتی است، باید توجه داشت که این لیست‌ها در هر شرایطی نمی‌تواند نظر نهایی همه افراد را جلب کند. بر این اساس بنا شد یک آسیب‌شناسی در این زمینه صورت گیرد و اعضای شورا نیز آن را دنبال کردند و نهایتاً احزاب پیشنهادهایی دادند و ترکیب کنونی، چیزی است که اعضا بر سر آن توافق کردند.

**گفتند طرح موضوعاتی از قبیل پارلمان اصلاحات زود است

ناصری ادامه می‌دهد: البته اینکه بگوییم همه احزاب اصلاح‌طلب بر سر این موضوع توافق نظر داشتند تا حدی مبالغه است. با این حال، بعد از بررسی‌های مکرر از سوی اعضای شورای هماهنگی اصلاحات به این نتیجه رسیدند طرح موضوعاتی از قبیل پارلمان اصلاحات زود است و روند شورای عالی سیاست‌گذاری به‌رغم انتقاداتی که نسبت به شیوه مدیریتی آن وجود دارد، به مسیر خود ادامه دهد. چراکه اصلاح‌طلبان همچنان تجربه کارآمدتری برای جایگزینی نیفتند.

**مخالفت موسوی لاری با انتخاب خود به‌عنوان نایب رئیس اول

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به پرسشی درباره اینکه رویه محمدرضا عارف و رفتار منفعل او سبب بروز بخشی از انتقادات و نارضایتی نسبت به شورا و عملکرد اصلاح‌طلبان شده است، می‌‌گوید: مدیریت آقای عارف در این دوره، صد در صد مطلوب نبوده است، اما اعضای این شورا که شامل دبیران کل سایر احزاب اصلاح‌طلب می‌شوند، خودشان پذیرفتند مجدد ایشان را به‌عنوان رئیس انتخاب کنند. درواقع این‌ها، بر این باور نبودند که ریاست شورا را باید فردی غیر از آقای عارف بر عهده بگیرد، ضمن اینکه انتظارات بیشتری از ایشان دارند.

وی در همین راستا افزود: در انتخاب نایب رئیس اول شورا، آقای موسوی لاری با انتخاب‌شان برای این سمت مخالف بودند، اما اعضا بر انتخاب ایشان اصرار داشتند. نایب رئیس دوم نیز طبق قاعده، همیشه رئیس دوره‌ای شورای راهبردی اصلاح‌طلبان است که در حال حاضر آقای حضرتی به‌عنوان قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی عهده‌دار آن هستند. به همین دلیل فرصت چندانی برای بحث بر سر آن وجود ندارد.

ناصری تأکید دارد که رهبران جبهه اصلاحات، انتظار دارند این شورا فراتر از کارزارهای انتخاباتی عمل کند و برای توجیه افکار عمومی در سایر حوزه‌های اجتماعی و سیاسی وارد عمل شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به اینکه عارف و چهره‌های این جریان سیاسی برای اقناع مخالفان خود در انتخابات سال آینده مجلس شورای اسلامی چه باید بکنند، تصریح می‌کند: شرایط کشور به‌گونه‌ای است که اصلاح‌طلبان و اصولگرایان معتدل باید فارغ از هرگونه نگاه جناحی و بر اساس مصالح و منافع ملی عمل کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

موانع و نتایج فسادستیزی از دیدگاه رهبر انقلاب

فیلم| اصلاح طلبان با چه رویی از پاسخگویی شانه خالی می کنند؟

دروغی که سرنوشت یک ملت را به بازی گرفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha