بنا مرد استعفاهای سریالی !

بنا مرد استعفاهای سریالی !

به گزارش سراج24، محمد بنا که سابقه درخشانی با تیم‌ملی کشتی‌فرنگی دارد، بعد از جدایی رسول خادم به فدراسیون کشتی بازگشت تا با حکم سرپرست این فدراسیون هدایت تیم‌ملی کشتی‌فرنگی را مجددا در اختیار بگیرد. کشتی‌فرنگی ایران در رقابت‌های جهانی اخیر همچون کشتی آزاد نتایج ضعیفی را کسب کرده بود.

سریال استعفاهای آقای خاص

محمد بنا شهریور ماه سال 95 کناره‌گیری خود از سمت سرمربیگری تیم‌ملی کشتی‌فرنگی به‌طور رسمی اعلام کرد تا تعداد استعفاهای پرافتخارترین مرد کشتی‌فرنگی ایران در المپیک‌ها به عدد 5 برسد. سریال‌های کناره‌گیری‌های محمد بنا از زمان ریاست محمدرضا یزدانی‌خرم در فدراسیون آغاز شد به‌دلیل تنش‌های موجود با دیگر مربیان به خانه رفت که با پا درمیانی یزدانی‌خرم او یکبار دیگر به تمرینات تیم‌ملی بازگشت. قبل از المپیک لندن و در زمان سرپرستی مرحوم حجت‌ا... خطیب او یک بار دیگر استعفا کرد که این‌بار هم با پا درمیانی پیشکسوتان اعضای فدراسیون به تیم ملحق شد اما یک بار دیگر و بعد از المپیک او استعفا کرد. در مراسم تجلیل از قهرمانان المپیک لندن، رئیس‌جمهور وقت قول داد تا «بنا» را به تیم‌ملی بازخواهد گرداند اما تنها یک هفته قبل از مسابقات جهانی تهران او یک بار دیگر استعفا داد تا مسابقات با شعارهای پی‌درپی تماشاگران برای بازگشت بنا همراه باشد. تابستان سال 94 یک بار دیگر محمد بنا برای آماده‌سازی تیم برای المپیک ریو سرمربیگری تیم‌ملی کشتی‌فرنگی را قبول کرد و تمرینات جدی این تیم آغاز شد. قهرمانی در مسابقات جهانی شیراز آخرین عنوان بنا قبل از المپیک بود اما چالش‌های سرمربی تیم ادامه‌دار بود تا جایی که قبل از المپیک ریو هم او مدتی را به تنش مستقیم با رئیس فدراسیون و مسئولان وزارت ورزش پرداخت. با این حال او قبل از المپیک تمام این مسائل را کنار گذاشت اما دو برنز حاصل کار فرنگی‌کاران در ریو بود. دو مدال برنز در المپیک برای یک تیم 6 نفری نمی‌تواند نتیجه فاجعه‌ای باشد اما درخشش شاگردان بنا در لندن و کسب 3 طلا در المپیک 2012 توقعات را بیشتر از همیشه کرده بود تا فشارها بر کادر فنی و کشتی‌گیران بیشتر از همیشه باشد و بنا بگوید به هیچ وجه دیگر مسئولیتی را در کشتی نخواهد پذیرفت.

عدم کار با فدراسیون خادم

محمد بنا بهمن ماه سال گذشته در حاشیه افتتاح خانه‌کشتی حمید سوریان گفت: اصلا از کشتی دور نبودم چه داخلی چه خارجی، در شهریار هم سر کلاس‌های تمرینی می‌روم و امیدوارم وضعیت بهتر شود. از همه لحاظ کشتی شرایط خوبی را نمی‌بینم، چه مدیریت، چه امکانات. به‌عنوان تماشاچی که سابقه دارم چیزی که می‌بینم این را می‌گوید که شرایط خوب نیست امیدوارم که یک مقدار مسائل کارشناسی و بررسی شود. ما سال آینده دو میدان سخت، یعنی بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی را داریم، آسیایی‌ها همه در حال کار کردن هستند. عوض کردن قانون‌ها تمام شده است، یکسری به سود ما و یکسری به ضررمان بوده است، امیدوارم با شرایط جدید خودمان را تطبیق دهیم با این وجود در المپیک ۲۰۲۰ چه در آزاد و چه فرنگی‌کار مشکلی داریم.سرمربی سابق تیم‌ملی کشتی‌فرنگی ایران در پاسخ به این سوال که اگر فدراسیون بخواهد قبول می‌کنید یا خیر؟ گفت: نه، قبول نمی‌کنم. شرایط من با این فدراسیون جور در نمی‌آید. ۶۰ سال دارم و طبیعتا نمی‌توانم باز گردم. صحبت‌هایی که می‌شود ضمنی است، من تصمیم دارم بعد از المپیک ریو به بازنشستگی خودم ادامه دهم. بنا در پاسخ به این سوال که آیا خادم به‌عنوان رئیس فدراسیون می‌تواند سرمربی تیم‌ملی هم باشد؟ گفت: چرا نمی‌تواند باشد؟ به‌هر حال رئیس فدراسیون حق این را دارد که با هرکسی که می‌خواهد کار کند. او رئیس فدراسیون است و اینکه ۵ پله از سمت خود پایین‌تر می‌آید و سرمربی تیم‌ملی می‌شود طبیعتا باخت‌ها هم گردن او می‌افتد. پیش‌بینی موفقیت هم خیلی سخت است.

حکم بنا

با حکم حمید بنی‌تمیم سرپرست فدراسیون کشتی، محمد بنا به‌عنوان سرمربی تیم‌ملی کشتی‌فرنگی بزرگسالان منصوب شد. به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در حکم محمد بنا آمده است: نظر به سال‌ها سوابق و تجارب ارزشمند جنابعالی در عرصه مربیگری و با توجه به تایید شورای فنی تیم‌های ملی به موجب این حکم به‌عنوان سرمربی تیم‌ملی کشتی‌فرنگی بزرگسالان منصوب می‌شوید. امیدوارم با بهره‌گیری از نظرات تمامی پیشکسوتان، قهرمانان، مدال‌آوران و مربیان کشتی کشور، در پیشبرد امور مربوطه و اعتلای نام ورزش ملی کشور در میادین مهم پیش‌رو موفق و سربلند باشید. محمد بنا دارنده مدال نقره کشتی‌فرنگی جهان در سال 1983، سال‌ها سرمربیگری تیم‌ملی کشتی‌فرنگی بزرگسالان را در کارنامه ورزشی خود دارد. کسب 3 مدال طلا در المپیک 2012 لندن و 2 مدال برنز در المپیک 2016 برزیل و قهرمانی جام‌های جهانی و کسب نخستین عنوان نایب‌قهرمانی جهان و انتخاب به‌عنوان بهترین مربی جهان از جمله افتخارات محمد بنا در دوران سرمربیگری وی در تیم‌ملی کشتی‌فرنگی است.

موافقت تلفنی

عضو شواری فنی تیم‌های ملی کشتی‌فرنگی گفت:به‌صورت تلفنی اعلام کردم موافق بازگشت دوباره محمد بنا به‌عنوان سرمربی تیم‌ملی هستم و برای او آرزوی موفقیت کردم. بهرام مشتاقی با بیان این مطلب افزود:در حین انجام یک کار اداری بودم که از فدراسیون با من تماس گرفته شد و به‌دلیل اینکه نمی‌توانستم به محل فدراسیون بروم وقتی از طرف حمید بنی‌تمیم موضوع بازگشت محمد بنا مطرح شد استقبال کردم و موافقت خود را با سرمربیگری او اعلام نمودم. دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی 1974 تهران تصریح کرد:من همان زمان هم با رفتن محمد بنا مخالف بودم و حالا که وی دوباره هدایت فرنگی‌کاران را بر عهده گرفته خوشحالم و امیدوارم کشتی ایران در المپیک 2020 بدرخشد. مشتاقی خاطرنشان کرد:بازگشت بنا را به فال نیک می‌گیریم و توقع داریم همه اهالی کشتی با همدلی دست به دست هم دهند تا بتوانیم موفقیت‌های گذشته را تکرار کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

حیدری: در بخش داخلی کشتی پهلوانی بین فدراسیون کشتی و پهلوانی درگیری وجود دارد

تیم منتخب کشتی فرنگی جوانان راهی جام ایوانوویچ صربستان می‌شود

بنا: مرحوم کهندل به عنوان پدر کشتی فرنگی الگویی برای همه مربیان است

0 نظر

ارسال نظر

capcha