محمد مهدی اسلامی:

ژست دوگانه اصلاح‌طلبان برای امتیاز گرفتن از دولت

 ژست  دوگانه اصلاح‌طلبان برای امتیاز گرفتن از دولت

محمد مهدی اسلامی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، گفت: اصلاح‌طلبان جناحی برخاسته از یک تفکر دقیق برای اداره کشور نیست و اعضای آن در عرصه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی در مبانی دچار اختلاف و حتی گاهی دچار تضاد دیدگاهی هستند.

وی با اشاره به وجود گرایش‌های چپ اقتصادی تا لیبرال افراطی در حلقه اول این جناح در سال ۷۶، خاطرنشان کرد: آنچه این گروه‌ها را طی دو دهه گذشته کنار هم حفظ کرده، تقابل آن‌ها با جناح ارزشگرا است.

اسلامی چگونگی همزیستی این گروه‌ها در کنار هم را با مدل تقسیم قدرت دانست و اظهارکرد: مکانیسم انتخاب شهردار تهران در دوره فعلی به عنوان نمونه‌ای جدید از این الگو است که حتی برخی اصلاح طلبان نیز بر کنار ماندن اصل شایسته سالاری در این روند و اصالت منافع باندی معترض بودند.

مدیر مسئول هفته نامه شما هیاهوی رسانه‌ای گسترده اصلاح طلبان علیه دولت در مقاطعی را یک شگرد سهم خواهانه دانست و افزود: اصلاح خود می‌دانند که عملکرد این دولت در افکار عمومی به پای آن‌ها نوشته خواهد شد، اما گاهی با ژست عبور از روحانی و گاهی با ژست حمایت از او در تلاش برای گرفتن امتیاز‌های بیشتر و در کنار آن القای این ذهنیت جعلی هستند که آن‌ها چندان هم در دولت مشارکت نداشته‌اند.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با انتقاد از عدم به کارگیری «حزب محوری» به جای «باندگرایی» گفت: متأسفانه در اقدامات دولت از جمله تدوین «قانون احزاب» اثر جدی را در بها دادن به تحزب در اداره کشور  شاهد نیستیم و  مدعیان تحزب در اصلاح‌طلبان رفتار‌های حزبی همچون کادرسازی و تدوین برنامه برای اداره کشور را نمی‌بینیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اختلاف اصلاح‌طلبان و کارگزاران بخاطر جنگ قدرت است نه جنگ خدمت

عده‌ای از اصلاح طلبان نان خود را در آشتی و سازش با آمریکا می‌بینند

ظریفیان: نباید به جریان اصولگرا نگاه غیرمنصفانه‌ داشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha