بهروز نعمتی:

اقدامات ما ثابت می‌کند که فشارهای آمریکا بی‌مورد است

اقدامات ما ثابت می‌کند که فشارهای آمریکا بی‌مورد است

بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه غیرعلنی امروز( یکشنبه 27 آبان‌ماه) اظهار کرد: براساس مصوبه هیئت رئیسه مجلس قرار بر این شد که روسای اقتصادی دولت مانند رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی در این جلسه حضور پیدا کنند.

وی افزود: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گزارش مفصلی را درباره موضوعات مختلف کشور ماند مسائل معیشتی، نفت، انرژی، صنعت و معدن و گمرک تهیه کرده و در اختیار نمایندگان قرار داد. نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، دژپسند وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی درباره اقداماتی که باید در راستای معیشت، رفاه کارگران و افراد آسیب پذیر جامعه انجام دهند تا به نوعی با تحریم‌های آمریکا مقابله کند، توضیحاتی را ارائه دادند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس بیان کرد: قرار شد که کمیسیون‌های تخصصی برای اینکه کار جلوتر رود، در دستور کار قرار گیرد، البته به موازات کار کمیسیون باید کمیته‌ای تشکیل شود تا نوع رفتار دولت و دستگاه‌های مختلف دولتی کاربردی و عملی شود.

وی ادامه داد: معتقدم آمریکا به شدت به دنبال آن است که برای اعمال تحریم‌ها جوی زمانی به وجود بیاورد، اقدامات ما ثابت می‌کند که فشارهای آمریکا بی‌مورد است، لذا فکر می‌کنم که مهمترین پیامی که آمریکا باید آن را دریابد، این است که قوای سه‌گانه به دنبال آن هستند که مشکلات اصلی کشور و مخصوصا مشکلات معیشتی حل شود.

نعمتی تصریح کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس برای تهیه این گزارش 3 ماه زحمت کشیده و با دعوت از کارشناسان مختلف و اعمال نظر دولت این گزارش مفصل و کم نظیر را تهیه کرده است، البته چک‌لیست نیز در کمیسیون اقتصادی بررسی خواهد شد، در ادامه جلسه همچنین درباره موضوعات ارزی، بانکی و مسائلی که ممکن است مشکلاتی را در نحوه توزیع کالا به وجود بیاورد، بررسی شد که خوشبختانه برای هر معضل راهکارهای خاص ارائه شد.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار کرد:در این جلسه 5 نفر از نمایندگان به قید قرعه به اظهارنظر پرداختند و نگرانی‌ها و دغدغه‌های مردم از نگرانی و بی‌انصافی و سوء استفاده برخی مطرح شد، در جلسه غیرعلنی امروز موضوع گمرک و بانک نیز مطرح شد و امیدواریم که با ادامه این جلسات مشکلات حل شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پیام تسلیت رئیس مجلس شورای اسلامی به مناسبت درگذشت پیرغلام تبریزی

درخواست دانشجویان برای بازدید از هپکو جرقه خوبی برای بازدیدهای استانی اعضای کمیسیون‌ صنایع است

دولت و مجلس غیر از حرف‌های شعاری، آن‌طور که باید به مباحث بیانیه گام دوم ورود اثرگذاری نداشتند

0 نظر

ارسال نظر

capcha