سردار وحیدی: معاندان از امنیت مردمی وحشت دارند

سردار وحیدی: معاندان از  امنیت مردمی وحشت دارند

سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در اولین کنفرانس بین المللی امنیت، پیشرفت و توسعه پایدار مناطق مرزی، سرزمینی و کلان شهر ها، راهکارها و چالش ها اظهارکرد: در حوزه امنیتی برنامه‌ریزی ملی ما باید به گونه‌ای طراحی شود که رویکردهای منطقه ای، مرزی و شهری در آن مورد توجه قرار گرفته باشند.

وی افزود: شاید یکی از مشکلات این است که برنامه‌ریزی کلان آنگونه که باید باشد نداشته باشیم، لذا برنامه آمایشی که جمعیت و دیگر ابعاد را نیز در برمی گیرد باید متناسب با پارامترهای سرزمینی، مرزی، منطقه‌ای و ملی ما شکل بگیرد و هم اینکه با هم تناسب داشته باشد.

سردار وحیدی ادامه داد: ما امروز پیشرفت را خارج از سند الگوی ایرانی و اسلامی نمی‌توانیم طراحی کنیم، چراکه الگوی لیبرال دموکراسی و سوسیالیستی که هر دو شکست خورده‌اند هیچ گونه تطابقی با فرهنگ ما ندارند. لذا ما باید الگوی خود را از دل مبانی اسلامی و در چارچوب آمایش ملی و فرهنگی مان بیرون آوریم.

رییس دانشگاه عالی دفاع ملی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی که یک مدل در حوزه توسعه اقتصادی است باید برای اجرای آن اول ببینیم که چگونه می خواهیم این مدل را پیاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه حذف قومیت‌ها و تضعیف آنها در خط مشی‌های جمهوری اسلامی جایگاهی ندارد،بیان کرد :جمهوری اسلامی با بهره‌گیری از دیدگاه اسلامی همواره خرده فرهنگ‌ها و حفظ و ترویج فرهنگ قومیت‌ها را امری صحیح و مایه پیشرفت شمرده است.

سردار وحیدی افزود: البته حذف سنت‌های نامتناسب هم در اسلام تاکید شده در حالیکه دیدگاه لیبرال دموکراسی می گوید باید قومیت‌ها را از صحنه حذف کرد.

وی با اشاره به شرایط مناطق مرزی بعد از انقلاب اسلامی، گفت: مناطق مرزی ما در این ۴۰ ساله به طور کلی امن بوده است، و اگر هم گروه‌هایی گاها دست به اقداماتی زده‌اند بخاطر این بوده که مردم در این مناطق هیچ گاه راضی نشدند که با تروریست‌ها همکاری کنند.

 رییس دانشگاه عالی دفاع ملی با تاکید بر اینکه امنیت ما از گذشته تا به امروز مردم محور است و به همین دلیل است که از امنیت پایدار برخورداریم، خاطرنشان کرد: لذا معاندان از همین امنیت مردمی وحشت دارند این نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی اینقدر مبانی و پیامش قوی بوده است، که امنیت را توانسته مردمی کند که غالب ان هم در چارچوب دیدگاه مکتب اسلامی شکل گرفته است.

سردار وحیدی با اشاره به رشادت های نیروهای مسلح در تامین امنیت مرزها،افزود: شهید شوشتری به این دلیل شهید شد که در قلب مردم منطقه جا گرفته بود و دشمن نمی توانست آنرا ببیند.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی در حفظ هویت قومیت ها و احترام به افراد با فرهنگ های مختلف تلاش کرده است و همواره بر انسجام ملی تاکید کرده است. امروز در حوزه اقتصادی باید پیوندهای اقتصادی میان استان ها و شهرستان ها شکل بگیرد و استان های ما باید طبق برنامه های آمایشی به قطب های اقتصادی تبدیل شوند و در عین حال با استان مجاور نیز هماهنگ باشند.

سردار وحیدی  تمرکز اقتصادی در شهرهای بزرگ کار صحیح ندانست و افزود: تمرکز اقتصادی کار صحیحی نیست چرا که باید پیوند اقتصادی میان شهرها و استان ها شکل بگیرد و همه شهرها و استان ها قطب باشند.

وی  بابیان اینکه همه باید تلاش کنیم و از فرصت های به دست آمده بهره‌برداری کنیم،گفت : اتصال راه آهن به کشور عراق و سوریه می تواند ما را به دریایی مدیترانه متصل کند و موجب شود چین هم برای فروش کالا و تجارت به سمت ایران بیاید. و مجموع این اقدامات موجب می شود که تحریم ها دیگر هیچ معنایی نداشت باشد، البته امروز هم اگر به خودمان بیاییم تحریم معنا ندارد و ما با قدرت و سربلند از آن عبور می کنیم.

رییس دانشگاه عالی دفاع ملی پایداری ملی و افزایش آستانه صبر مردم را از اصول اصلی پدافند غیر عامل دانست و خاطر نشان کرد: زمانی که میان واقعیات و توقعات تفاوت باشد موج نارضایتی مردم شکل می گیرد و در نتیجه ناامنی را در پی خواهد داشت.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

شهدای رمضان دیواندره| امام جمعه پاوه: چهره زشت گروهک‌های معاند نظام یک‌بار دیگر نمایان شد

فیلم| مشت نمونه خروار؛ بحران در اروپا اما اسم ایران در تیتر خبرها

موشن گرافیک| همه مردم جهان روی میز قضاوت‌

0 نظر

ارسال نظر

capcha