عرضه نفت در بورس کالا به دور زدن تحریم‌ها کمک می‌کند

عرضه نفت در بورس کالا به دور زدن تحریم‌ها کمک می‌کند

اسدالله قره‌خانی سخنگوی کمیسیون انرژی، درباره عرضه نفت در بورس کالا، اظهار کرد: معتقدم که باید برای عرضه نفت در بورس کالا ساختارهای خاصی تعریف شود، اما به دلیل آنکه فاقد نظام رگولاتوری هستیم و تنها واحدهای شرکت نفت در این زمینه عمل می‌کنند تاکنون ساختار نوینی در این وزارتخانه برای عرضه این محصول در بورس کالا تدوین نشده است.

وی افزود: ایران نباید تنها به عرضه یک میلیون بشکه نفت در بورس کالا بسنده کند، چراکه برای رشد اقتصاد و دور زدن تحریم‌های نفتی باید این ظرفیت را افزایش دهیم.

عرضه نفت در بورس کالا به دور زدن تحریم‌ها کمک می‌کند

قره‌خانی تصریح کرد: هرچند در ابتدای کار قرار داریم و ایراداتی در نوع ارز، تضامین، درصد تخفیف‌ها و تضمین‌های فروش وجود دارد، ولی به نظر می‌رسد که اراده لازم برای توسعه بیشتر عرضه نفت در بورس کالا و تقویت ظرفیت‌های آن در داخل کشور وجود دارد.

سخنگوی کمیسیون انرژی خاطرنشان کرد: معتقدم که عرضه نفت در بورس کالا می‌تواند به دور زدن تحریم‌ها کمک شایانی کند، البته ما از گذشته نیز در تحریم‌های نفتی قرار داشته‌ایم اما اکنون با وجود عرضه این محصول در بورس می‌توانیم بگوییم که دیگر ادعای آمریکا مبنی بر به صفر رساندن صادرات نفتی ایران آرزویی تباه است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| مقایسه درآمد نفتی با سود شرکتهای خارجی از تجارت دخانیات در ایران

صفر کردن نیاز بودجه به نفت در کنار خنثی کردن اثرات کاهش درآمد نفتی+جدول

حذف وابستگی بودجه به نفت کجا رفت؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha