اعضای شورای شهر تهران از سمت خود استعفا دهند و برای جریان اصلاحات هزینه‌تراشی نکنند

اعضای شورای شهر تهران از سمت خود استعفا دهند و  برای جریان اصلاحات هزینه‌تراشی نکنند

حجت‌الاسلام سید ناصر قوامی فعال سیاسی اصلاح‌طلب و رئیس کمیسیون قضایی مجلس ششم، با اشاره به روند انتخاب شهردار تهران گفت: بنده در زمان انتخاب شهردار سابق به یکی از اعضای شورا گفتم که انتخاب آقای افشانی با توجه به بازنشسته بودن او، به‌صلاح شورای شهر نیست و در بدنه جریان اصلاحات به‌اندازه کافی چهره‌های اجرایی، سیاسی و انقلابی وجود دارد و دیگر نیازی به استفاده از نیروهای بی‌انگیزه نیست اما متاسفانه در آن مقطع گوش شنوایی برای سخنان ما نبود.

وی درباره حضور آخوندی بین گزینه‌های نهایی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز نیز همان رویه غلط گذشته برای انتخاب شهردار در حال طی شدن است و آقای آخوندی که کارنامه‌اش در وزارت راه و شهرسازی به هیچ عنوان قابل دفاع نیست به‌عنوان اصلی‌ترین گزینه شهرداری تهران مطرح شده است.

** آخوندی یک فرغون آسفالت در جاده‌های روستایی نریخته است

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: اگر امروز از روستاییان درباره عملکرد آقای آخوندی در این شش سال بپرسید، به شما می‌گویند که در این مدت حتی یک فرغون آسفالت در جاده‌های روستایی ریخته نشده است.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس ششم با بیان این که عملکرد آقای آخوندی به‌قدری ضعیف بوده که به هیچ عنوان قابل دفاع نیست، گفت: من نمی‌دانم شورای شهر تهران چرا به این راحتی در حال از بین بردن سرمایه اصلاح‌طلبی است.

قوامی همچنین با انتقاد از رای اعتماد مجلس به محمد شریعتمداری برای تصدی وزارت کار اظهار داشت: واقعاً به حال مجلسی که به آقای شریعتمداری رای اعتماد داده باید تاسف خورد چرا که مجلس در این دو سال شاهد ناکارآمدی و ضعف مدیریت ایشان در وزارت صنعت بود ولی با این حال به او برای تصدی وزارت کار اعتماد کرد.

** محسن هاشمی صلاحیت تصدی شهرداری تهران را دارد

این فعال اصلاح‌طلب در عین حال درباره صلاحیت محسن هاشمی برای شهرداری تهران یاد‌آور شد: هیچ یک از گزینه‌های مطرح‌شده برای شهرداری تهران به‌اندازه آقای هاشمی صلاحیت تصدی این سمت را ندارند.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس ششم در واکنش به این سوال که برخی‌ها معتقدند پروسه انتخاب شهردار تهران در خارج از شورای شهر انجام شده است، گفت: اگر واقعاً اعضای شورای شهر توان انتخاب یک شهردار را ندارند، بهتر است هرچه زودتر از سمت خود استعفا دهند تا بیش از این برای جریان اصلاحات هزینه‌تراشی نکنند.

** با "عارف" نمی‌توان انتظار بیشتری از شورای سیاست‌گذاری داشت

قوامی در پاسخ به این سوال که "با توجه به اینکه لیست شورای شهر با پشتیبانی شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در انتخابات پیروز شد، نقش این شورا در انتخاب شهردار را چگونه ارزیابی می‌کنید؟"، اظهار داشت: وقتی آقای عارف در راس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان باشد، نمی‌توان انتظار بیشتری از لیست مورد حمایت این شورا داشت.

این فعال اصلاح‌طلب در پایان تاکید کرد: اگر خردی برای اعضای شورای شهر باقی مانده باشد و آنها در انتخابشان محافظه‌کاری و ملاحظات سیاسی را کنار بگذارند، می‌توان امیدوار بود که در مدت باقی‌مانده برای انتخاب شهردار، شخصی اصلح برای شهرداری تهران انتخاب شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مشکلی در پرداخت حقوق و دستمزد نداریم/ 1200 حساب تبدیل به حساب خزانه واحد شد

کسانی که علیه کشورخباثت می‌کنند باید سایه سنگین هزینه دادن را احساس کنند

ویدئو/ انتقاد عضو شورای ششم شهر تهران از برخی انتصابات در شهرداری

0 نظر

ارسال نظر

capcha