اعتدال‌طلبان از اصلاح‌طبان رکب خوردند/ بازی با کاندیدای فیک دوباره جواب داد

اعتدال‌طلبان از اصلاح‌طبان رکب خوردند/ بازی با کاندیدای فیک دوباره جواب داد

به گزارش سراج24، سایت انتخاب نزدیک به جریان اعتدال نوشت: سران اصلاحات که پشت پرده رای‌گیری‌های شورا هستند، از اعضای حزب اتحاد که هم‌زمان در شورای شهر نیز حضور دارند، خواسته‌اند با رای دادن به چهرههای فیک، مانع رای‌آوری چهره‌های دیگر شوند. بر این اساس، ابتدا با رای دادن به ۴ گزینه‌ی حزب اتحاد (آخوندی، حناچی، انصاری، کشت‌پور) مانع حضور چهره‌هایی چون محسن هاشمی در لیست ۵ نفره شدند و در انتخاب اخیر نیز با رای دادن به آخوندی در کنار گزینه‌ی فیک دیگر خود (حناچی) بازی انتخاب شهرداری تهران را با روش ادوار پیشین خود به اتمام رساندند.

ظاهرا جریان اعتدال از پیروزی وزیر مغضوب خود در برابر فرزند پدر معنوی خود یعنی محسن هاشمی به شدت گلایه‌مند است و این درگیری هر روز ابعاد تازه‌تری به خود می‌گیرد. این ناراحتی زمانی افزایش می‌یابد که جریان اعتدال دریافت، جریان اصلاحات از همان روشی برای حذف محسن هاشمی استفاده کرده است که سبب پیروزی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری شده بود.

استفاده از نامزدهای فیک نزدیک به جریان رقیب، یکی از راه‌های شکست سبد آرا رقبا است. 

همچنین سایت انتخاب تصریح کرد: این اتفاق البته در دور پیشین، توسط حزب اعتماد ملی انجام شده بود و آنان نیز با آوردن گزینه‌های فیکی چون مکارم، رقبا را از صحنه حذف کردند و افشانی بازنشسته را بر کرسی شهرداری نشاندند. 

در صورت بسط پیدا کردن این درگیری، ممکن است چالش جدی برسر راه اتحاد اعتدالیون و جریان اصلاحلات پدیدار شود. در این حالت بعید نیست روحانی به عالی‌جناب سرخ پوش 2 تبدیل شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فایل صوتی منتسب به سردار جعفری کذب محض است

اتحاد تهران و پکن، چالشی برای دولت بایدن است

اثر انگشت با استامپ در انتخابات حذف شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha