الویری: دانشگاهی به وسعت کشور نیاز است

الویری: دانشگاهی به وسعت کشور نیاز است

به گزارش سراج24، مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها با ارسال نامه‌ای به عبدالعلی علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما ضمن تاکید بر اهمیت آموزش شورا‌های پایه و فرادست خواستار استفاده از ظرفیت رسانه ملی برای آموزش شورا‌ها شد.

در این نامه آمده است: مقوله آموزش نیروی انسانی و برنامه ریزی به منظور بهبود عملکرد کارکنان در سازمان‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و نهاد‌ها و دستگاه‌های ستادی و اجرایی، آموزش و ارتقاء دانش سازمانی را که منجر به افزایش کارآمدی و بهره وری می‌شود، در رأس سیاست‌ها و برنامه‌های خود قرار می‌دهند. اهمیت و حساسیت این موضوع در شورا‌های پایه (شهر و روستا) و فرادست (شهرستان، استان و عالی استان ها) با توجه به سلسله مراتب و نحوه شکل گیری آن‌ها بسیار بارز است چرا که قاطبه اعضای شورا‌ها برخاسته از بطن جامعه و توده مردم هستند و طبیعتا با قوانین و مقررات موضوعه و محدوده وظایف، اختیارات، نحوه مقررات گذاری و حدود و ثغور تعاملات بین دستگاه‌ها و ... آشنایی کامل ندارند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات برگزاری دوره‌های آموزشی اعضای شورا‌ها پراکندگی جغرافیایی آن‌ها است نوشته است: در این شرایط که فراگیران آموزش‌ها در نقاط دور و نزدیک کشور حضور دارند. به دانشگاهی به وسعت کشور نیاز است و این امر فقط با استفاده از قابلیت و ظرفیت رسانه ملی امکان پذیر است.

همچنین رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به بند هفتم ماده (۸۸) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شورا‌های اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۰۱/۰۳/۱۳۷۵ مبنی بر اینکه «برنامه ریزی به منظور آموزش و آشنایی اعضای شورا‌ها با وظایف خویش از طریق برگزاری دوره‌های کوتاه مدت کاربردی در قالب امکانات موجود کشور با همکاری وزارت کشور و سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها اجرایی ذیربطه از وظایف شورای عالی استان هاست» و همچنین ماده ۱۰۱ قانون مذکور مبنی بر اینکه «سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می‌تواند با همکاری وزارت کشور و شورای عالی استان‌ها در راستای ارتقای فرهنگ شورا‌ها و مشارکت، برنامه‌های مختلف فرهنگی و آموزشی را تهیه و پخش نماید»، وظایف دو نهاد شورای عالی استان‌ها و سازمان صدا و سیما را یادآور شد.

در پایان الویری ضمن تاکید بر ضرورت استفاده از رسانه ملی درخواست کرد تا موضوع آموزش اعضای شورا‌های روستا، بخش، شهر، شهرستان، استان و عالی استان‌ها از طریق سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران در جلسه‌ای با حضور نمایندگان آن سازمان، شورای عالی استان‌ها و وزارت کشور مطرح و پس از بررسی جوانب امر و برنامه ریزی و انجام فرایند‌های لازم، در این خصوص اقدام شود.

پایان پیام/

اخبار مرتبط

نشست سواد فضای مجازی، ویژه اعضای هیأت علمی دانشگاه آزادسمنان

ترویج تفکر جهادی در بین دانشجویان از انتظارات شهدا است

جنایت دانشگاه کابل نشان از عجز تروریسم در برابر اراده مسلمانان دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha