احمد سالک کاشانی:

آمریکایی‌ها حق تحفظ ایران در FATF را قبول ندارند

آمریکایی‌ها حق تحفظ ایران در FATF را قبول ندارند

احمد سالک کاشانی نماینده‌ی اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 در پاسخ به ارتباط FATF و معیشت مردم گفت: در برجام دیدیم آقایان گفتند همه‌ی مشکلات ما با برجام حل می‌شود که بخشی از مشکلات آن اقتصادی بود. گفتند اگر برجام تایید شود گرفتاری‌های معیشت مردم هم حل می‌شود. اما پس از تصویب کدام مشکل اقتصادی حل شد؟ کدام تحریم رفع شد جز این‌که آن‌ها را تشدید کردند. گره زدن رفع مشکلات معیشتی مردم با تصویب FATF هم ریشه در این موضوع دارد.
وی در خصوص کلیت قرارداد FATF تصریح کرد: یک بحث کلان‌تر از FATF مطرح است. باید بررسی کنیم هدف استکبار از تنظیم قرادادهای IPC، سند 2030، FATF، پالرمو و امثالهم چیست؟ ما احساس می‌کنیم این لوایحی که در دنیا دنبال می‌شود، تا مصوبات مجلس ما را بگیرد، برای کنترل و مهار جمهوری اسلامی ایران است. این نوعی فشار و تحمیل اسکتباری است.
عضو فراکسیون ولایی درباه‌ی حق تحفظ داشتن ایران در FATF بیان داشت: اصلاحاتی در کمیسیون حقوقی و قضائی روی FATF به عنوان حق تحفظ صورت گرفت اما آمریکایی‌ها در جلسه‌ای که برای آن تشکیل داده‌بودند با صراحت اعلام کردند که آن چه ایران به عنوان حق تحفظ تصویب می‌کند در چارچوب مقررات داخلی خودشان است و ما آن را قبول نداریم.
عضو جامعه‎ی روحانیت مبارز در پایان گفت: در مجلس حدود حق شرط را بیشتر می‌کنند اما آمریکایی‌ها به آن توجهی نمی‌کنند. این یعنی این دست از لوایح استعماری است و هرگز نباید زیر بار آن رفت.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تروریسم هسته‌ای و پاسخ قطعی و متناسب ایران

توافقنامه ایران و چین مبتنی بر تحریم شکنی است

شرط بازگشت آمریکا به برجام لغو تحریم‌ها است

0 نظر

ارسال نظر

capcha