اعلام برنامه های متنوع و ویژه ‌ شبکه جهانی امام رضا(ع) در دهه آخر صفر

اعلام برنامه های متنوع و ویژه ‌ شبکه جهانی امام رضا(ع) در دهه آخر صفر

به گزارش سراج24، محمد امین توکلی زاده مدیر شبکه جهانی امام رضا(ع) با بیان اینکه شبکه جهانی امام رضا(ع) با پخش زنده از حرم مطهر رضوی در دهه آخر صفر میزبان قلوب شیفتگان حضرت رضا(ع) خواهد بود، اظهار داشت: این شبکه از شام اربعین تا شام شهادت حضرت رضا(ع) با بیش از 10 برنامه شبانگاهی میهمان شیفتگان عرب‌زبان حضرت رضا(ع) در شمال و شرق آفریقا و کشورهای جنوب غربی آسیا خواهد بود.

وی افزود: با توجه به جدول پخش این شبکه، برنامه‌های دهه آخر صفر بعد از نماز ظهر و عصر به صورت زنده با برنامه «طریق الرضا» از جاده‌های منتهی به مشهد‌الرضا(ع) آغاز می‌شود. این برنامه در 4 قسمت 30 دقیقه‌ای به زائران پیاده، خدمات موکب‌های آستان قدس رضوی و موکب‌داران این مسیر می‌پردازد.

وی دعوت از میهمانان عرب‌زبان از کشورهای مختلف را از دیگر برنامه‌های روزانه این شبکه در دهه آخر صفر عنوان کرد و افزود: برنامه اذان‌گاهی به صورت مستقل و زنده 30 دقیقه قبل از اذان بر روی آنتن می‌رود و تا بعد از نماز مغرب و عشاء ادامه خواهد داشت.

توکلی زاده پخش مستندهای ویژه را از دیگر برنامه‌های این ایام عنوان کرد و گفت: سومین فصل از برنامه «فیروزه» در همین ایام به صورت کاملا تخصصی و متناسب با این ایام در لوکیشن جدید واقع در مدرسه آیت الله خوئی در قالب 11 قسمت پخش می‌شود.

وی ویژه برنامه «الساعه الثامن» را از دیگر ویژه برنامه‌های تولیدی این ایام معرفی کرد که با تهیه‌کنندگی سید محمد حسین رضوی از تهیه‌کنندگان برجسته صدا و سیما با لوکیشن روضه منوره در صحن گوهرشاد بر روی آنتن می‌رود.

مدیر شبکه جهانی امام رضا(ع) افزود: برنامه «دارالمرحمه» به پوشش برنامه‌های عرب‌زبان‌ها در حرم مطهر می پردازد و برنامه «غریب الرضا» به صورت زنده در ایام منتهی به شهادت حضرت رضا(ع) بر روی آنتن می‌رود.

توکلی زاده تصریح کرد: در برنامه «دارالمرحمه» خدمات آستان قدس رضوی از جمله موکب‌داری و برنامه‌های حرم مطهر رضوی پوشش داده می‌شود و در مجموع بیش از 70 آیتم در این ایام مختص خدمات و فعالیت‌های آستان قدس رضوی تولید می‌شود.

وی پشتیبانی از شبکه‌های زیر مجموعه اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های کشورهای اسلامی را از دیگر برنامه‌های این شبکه عنوان کرد که همچون مناسبت‌های دیگر در حال انجام است.

مدیر شبکه جهانی امام رضا(ع) خاطرنشان کرد، این شبکه مراسم خطبه‌خوانی شب شهادت حضرت رضا(ع) را به صورت زنده پوشش می‌دهد و تصاویر آن را در اختیار دیگر شبکه‌ها قرار خواهد داد.

انتهای پیام/

منبع: آستان نیوز

اخبار مرتبط

فیلم| وداع با ۲ ماه عاشقی/"کمِ ما رو قبول کن"

آیین سنتی خطبه‌خوانی در صحن انقلاب اسلامی حرم رضوی برگزار شد

فیلم| منو کمک کن...

0 نظر

ارسال نظر

capcha