«سراج24» گزارش می دهد؛

آشفتگی قطر از طرح گفت‌و گوی مخالفان با دولت سوریه

آشفتگی قطر از طرح گفت‌و گوی مخالفان با دولت سوریه

سرویس بین الملل «سراج24»: در خصوص اهتزاز پرچم مخالفان سوریه بر فراز سفارتخانه این کشور در دوحه باید اظهار داشت که عقده گشایی قطر درعرصه دیپلماتیک منجر به تحقیر این کشوردر عرصه جهانی خواهد شد.

 
در حالی که قطر قدرت چندانی برای تغییر درمعادلات جهانی ندارد، اما دوحه با برگزاری کنفرانس‌های ضد سوری و حمایت‌های مالی از مخالفان مسلح سوریه و گذاردن سفارت سوریه در اختیار مخالفین مسلح سعی دارد تا درعرصه دیپلماتیک برای خود وجه‌ای به دست بیاورد.
 
 مطرح شدن بحث گفت‌و گو با دولت اسد از سوی مخالفین موجب شده است که دوحه در سهم خواهی از دولت بعد از اسد عقب بماند به همین دلیل از ابتدای پیدایش بحران در سوریه قطر با همراهی برخی کشورهای عربی منطقه به دنبال ساقط کردن دولت بشار اسد بود اما با تغییرات در صحنه معادلات سوریه مرتجعین منطقه شوکه شده‌اند.
 
به رسمیت شناختن معارضین به عنوان نماینده رسمی سوریه یک افتضاح سیاسی در عرصه دیپلماتیک است که قطر در حال انجام دادن آن است.
 قرار دادن سفارتخانه سوریه در اختیار معارضین مسلح خلاف قوانین بین‌المللی است وباید گفت که اخراج سفیر سوریه از سوی دولت دوحه و به رسمیت شناختن سفیر معارضین به عنوان نماینده مردم سوریه قطعا به غیر از زیان چیزی عاید قطر نخواهد کرد.
 
 چند روز پیش پرچم مخالفان سوریه بر فراز سفارتخانه این کشور در دوحه به اهتزاز در آمد و" نزار الحکری" به عنوان سفیر جدید سوریه در این کشور از سوی مخالفین مسلح منصوب شد./

اخبار مرتبط

بشار اسد: ما با نیروهای ترکیه، عربستان و آمریکا می‌جنگیم

واکنش صهیونیست‌ها به تبادل آتش در جولان

انتقال 5 هزار تروریست از جنوب به شمال سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha