رئیس جمهور ترکیه: برخی وسائل کنسولگری سعودی مجددا رنگ شده است

بعد از قتل در کنسولگری عربستان تغییرات فیزیکی زیادی صورت گرفته

بعد از قتل در کنسولگری عربستان تغییرات فیزیکی زیادی صورت گرفته

به گزارش سراج24، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز (سه‌شنبه) جزئیات بیشتری از تحقیق و تفحص از کنسولگری عربستان سعودی در استانبول حول پرونده مفقود شدن روزنامه‌نگار معارض ریاض، ارائه داد.

اردوغان طی سخنرانی در کنگره حزب «عدالت و توسعه» در آنکارا گفت که بازرسان دایره جنایی و دادستان‌های استانبول به دنبال مواد سمی در کنسولگری سعودی بودند که متوجه شدند برخی وسایل مجددا رنگ شده‌اند.

به نوشته روزنامه «ینی شفق» وی همچنین افزود: «امیدوارم هرچه سریعتر به نتیجه‌ای برسیم که گزینه معقولی را پیش پای ما قرار دهد. زیرا در تحقیقات به دنبال چیزهای زیادی از جمله مواد سمی و برخی وسایلی که مجددا روی آنها رنگ زده شده است، می‌گردیم».

خاشقچی ۵۹ ساله سه‌شنبه دو هفته قبل (دهم مهر – دوم اکتبر) برای امور ازدواج خود به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول مراجعه کرد، اما خروج وی از این ساختمان ثبت نشده است. چهار روز بعد (چهاردهم مهر – ششم اکتبر)،‌ خبرگزاری رویترز به نقل از دو مسئول ترکیه‌ای گزارش داد که وی احتمالا کشته شده است.

بعد از گزارش «نیویورک تایمز» مبنی بر به قتل رسیدن و سپس تکه تکه شدن جسد خاشقچی برای انتقال راحت‌تر به بیرون از ساختمان کنسولگری، روزنامه «صاباح» ترکیه نیز بامداد چهارشنبه با انتشار نام و تصویر 15 سعودی مشکوک به دست داشتن در پرونده خاشقچی، جزئیاتی جدید و تکان‌دهنده از این ماجرا نقل کرد.

تیم تحقیقاتی ترکیه شامگاه دوشنبه برای بازرسی و تفتیش از کنسولگری ریاض در استانبول، وارد این ساختمان شد و بعد از 9 ساعت، به همراه مدارکی که به گفته مقامات ترکیه کافی است، از آن مکان خارج شد.

رئیس‌جمهور ترکیه در این کنگره همچنین درباره عملیات نظامی احتمالی در شمال سوریه نیز گفت: «اگر (آمریکا) گام‌های لازم را علیه (شبه‌نظامیان کُرد در) شرق رود فرات برندارد، ما آنچه را که نیاز است در بالاترین شدت انجام خواهیم داد».

اردوغان با بیان اینکه ترکیه این عملیات را نه تنها برای امنیت خود بلکه برای آرامش مردم شمال سوریه انجام می‌دهد، افزود: «تا کنون با عزم و جدیّت اقداماتی را انجام داده‌ایم و از این به بعد نیز ادامه خواهد داشت».

روزنامه «ینی شفق» پیشتر گزارش داده بود که نظامیان این کشور تدارکات لازم برای حمله به شرق فرات را انجام داده و آرایش جنگی به خود گرفته‌اند.

اخبار مرتبط

آقای اردوغان! اطرافیان‌تان به شما خیانت کردند

ویروس دیکتاتور سعودی خطرناکتر از کرونا ویروس

فیلم| ویروسی که 100 هزار کودک را به کام مرگ کشاند

0 نظر

ارسال نظر

capcha