بازار دلالان صنعت خودرو و خرید و فروش کساد میشود

 بازار دلالان صنعت خودرو و خرید و فروش کساد میشود

به گزارش سراج24 به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، محمد عزیزی با بیان اینکه کاهش نرخ ارز دور از انتظار نبود،‌گفت: خوشبختانه شاهد کاهش حباب قیمت خودرو و منطقی‌تر شدن نرخ‌ها در این حوزه هستیم.

نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوء‌تدبیر بازار داخلی را تهدید کرد، افزود: خوشبختانه با ورود جدی دولت و بانک مرکزی و مهار نرخ دلار آرامش نسبی به بازار برگشته‌است.

وی با تأکید بر اینکه در روزهای اخیر که کاهش نرخ ارز رخ داده بازار خرید و فروش خودرو با نرخ‌های کاذب کساد شده‌است، تصریح کرد: در اخبار دیده شد که بسیاری از احتکارکنندگان نیز با رسوایی از رفتار خلاف شأن خود که اقتصاد را با مشکل مواجه کرده بودند، دست برداشتند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه کاهش یک روزه نرخ ارز نشان داد که مردم نباید در چنین شرایط با دشمن همراهی کنند، گفت: مردم باید از این تجربه درس گرفته و در چنین موقعیتی‌هایی با عدم خرید غیر ضرور نهایت همکاری خود را با کشور نشان دهند.

وی ادامه داد: خوشبختانه با کاهش نرخ ارز نه‌تنها قیمت خودروهای وارداتی بلکه نرخ خودروهای داخلی نیز شکسته شده و تأمین قطعات کامیونداران نیز تسهیل شده‌است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مردم باید منتظر بهبود وضعیت اقتصادی کشور باشند،‌تصریح کرد: در شرایط فعلی قوه قضائیه باید اشد مجازات را برای محتکران، سوءاستفاده‌کنندگان در نظر بگیرد،‌زیرا در شرایطی که نرخ دلار روز به روز بیشتر شد،‌قیمت کالاهای تولید داخل نیز به دلیل برخی رفتارهای خلاف عرف و شرع نجومی شد.

عزیزی ادامه داد: با تداوم کاهش نرخ دلار،‌قیمت خودرو و همچنین قطعات مورد نیاز ساخت آن در داخل کشور به نرخ‌های چند ماه قبل باز خواهد گشت که این امر به همراهی دولت و مردم نیاز دارد.

اخبار مرتبط

هزینه آب، برق، گاز و تلفن منازل زیر 80 متر باید رایگان شود

حضرتی از امنیت ملی تا ریاست بر کمیسیون اقتصادی

۱۲هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی با بررسی تراکنش‌های بانکی

0 نظر

ارسال نظر

capcha