۸ بازی و تنها یک برد؛

ایران مقابل تیم ملی بولیوی قرار میگیرد

ایران مقابل تیم ملی بولیوی قرار میگیرد

به گزارش سراج24 تیم ملی فوتبال کشورمان سه شنبه هفته آینده (۲۴ مهرماه) به دیدار تیم ملی بولیوی رده ۵۸ رنکینگ فیفا می رود که این تیم پیش از این ۸ بار در مسابقات رسمی مقابل نمایندگان آسیا به زمین رفته است.

کارنامه این تیم را مقابل آسیایی ها مرور می کنیم:

**ژاپن موفق ترین آسیایی مقابل بولیوی

تیم ژاپن در دو مصاف رودررو توانسته یکبار این تیم را شکست داده و در یک دیدار به تساوی دست پیدا کند. اولین دیدار این دو تیم در مسابقات کوپا آمریکای سال ۱۹۹۹ بود که به تساوی ۱-۱ رسیدند. ژاپن به همراه مکزیک به عنوان میهمان در ان مسابقات حاضر بودند.

دومین دیدار در در تورنمنت کایرین کاپ سال ۲۰۰۰ بود که بولیوی ۲-۰ به ژاپن باخت.
دیدار بولیوی و ژاپن در کوپا آمریکای ۱۹۹۹

**عربستان ناکام در پیروزی

تیم ملی فوتبال عربستان سعودی سه بار با بولیوی دیدار داشته و از این حیث دارای بیشترین آمار است. اولین رویارویی در سال ۱۹۹۴ و یک ماه قبل از جام جهانی بود که بولیوی در دیداری دوستانه حریف آسیایی اش را با یک گل شکست داد. این تیم برای دومین بار در جام کنفدراسیون ها در سال ۱۹۹۹ با عربستان به تساوی بدون گل رسید و در شهریورماه سال جاری هم در آخرین دیدار دوستانه خود با این تیم آسیایی به تساوی (۲-۲) رسید.
دیدار دوستانه عربستان و بولیوی - سال ۲۰۱۸

**کره شمالی اولین حریف آسیایی

بولیوی برای اولین بار در سال ۱۹۹۳ با یک تیم از آسیا دیدار کرد. کره شمالی اولین و آخرین رویارویی خود با این تیم را در جام "نهرو کاپ" انجام داد و ۱-۲ به نماینده آسیا باخت!

**کره جنوبی پس از ۱۴ سال!

کره جنوبی در جام جهانی ۱۹۹۴ آمریکا در گروهی بود که بولیوی در آن حضور داشت. این دو تیم در آن مصاف به تساوی ۰-۰ دست پیدا کردند و ۱۴ سال بعد در ژوئن امسال و چند روز پیش از آغاز جام جهانی ۲۰۱۸ در دیداری دوستانه بار دیگر همان نتیجه را تکرار کردند!
دیدار دوستانه کره جنوبی و بولیوی - سال ۲۰۱۸

**ایران دهمین مسابقه بولیوی

تیم ملی فوتبال کشورمان که سابقه رویارویی با تیم های آمریکای جنوبی از جمله برزیل، آرژانتین، پاراگوئه و... را در کارنامه اش دارد برای اولین بار سه شنبه هفته بعد و از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه آزادی به دیدار این تیم خواهد رفت. این نهمین رویارویی بولیویایی ها مقابل آسیایی هاست که تماشای بازی شان با ما رایگان هم اعلام شده است.

اخبار مرتبط

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

برانکو: فقط به یک چمدان نیاز دارم تا پول را به کرواسی بیاورم

0 نظر

ارسال نظر

capcha