گفتگوی زنده درباره رأی دیوان لاهه علیه آمریکا

گفتگوی زنده درباره رأی دیوان لاهه علیه آمریکا

به گزارش سراج24 به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیم،  برنامه زنده تلویزیونی «رو در رو» با اجرای دکتر مراد عنادی، امروز (۱۷ مهرماه) با حضور دو کارشناس با موضوع «آمریکا در مقابل سازمان های بین المللی» به روی آنتن می رود.

قضات دیوان لاهه روز چهارشنبه هفته گذشته پیرو شکایت ایران از آمریکا به سبب نقض عهدنامه مودت سال ۱۹۵۵بین دو کشور، رای به لغو تحریم‌های دارویی، غذایی، بشردوستانه و هوایی آمریکا علیه ایران دادند. این رای دیوان لاهه، عصبانیت مقامات آمریکایی را موجب شد، تا جایی که مایک پمپئو به نمایندگی از کاخ سفید خروج یک طرفه از عهدنامه مودت با ایران را اعلام کرد. محافل سیاسی و رسانه‌ای داخلی و بین‌المللی این حکم دیوان لاهه را یک پیروزی دیپلماتیک برای نظام اسلامی و شکستی برای ایالات متحده آمریکا ارزیابی کرده و تاکید کرده‌اند، این حکم می‌تواند تاثیرات مثبتی بر روند اجرای برجام داشته باشد.

 بنابراین گزارش، در برنامه «رو در رو»ی این هفته به بررسی ابعاد حقوقی و سیاسی رای ابتدایی دیوان لاهه در موضع تحریم‌های ظالمانه آمریکا و روند نهایی شدن و آثار مترتب بر این رای می‌پردازد.

محسن اسلامی استاد دانشگاه تربیت مدرس  و مهدی حسینی حقوقدان و مشاور یونسکو در ایران ، دو کارشناسی هستند که در برنامه امروز راجع به این موضوع بحث و تبادل نظر می کنند.

«رو در رو» به تهیه کنندگی سیدمهدی حسینی سه شنبه ها ساعت ۱۹ از شبکه چهار سیما پخش می شود.

اخبار مرتبط

ایران در ماجرای مین‌گذاری نفتکش عراقی نقشی ندارد

نپذیرفتن زائران ایرانی در عراق جنبه سیاسی ندارد

5 باور غلط از اشغال ایران رضاخانی توسط متفقین

0 نظر

ارسال نظر

capcha