دیدار سفیر ایران با رئیس‌جمهور؛

تمجید صالح از نقش ایران در حمایت از عراق

تمجید صالح از نقش ایران در حمایت از عراق

به گزارش سراج24 به نقل از الفرات نیوز، ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی در عراق ایران امروز یکشنبه با برهم صالح رئیس‌جمهور این کشور دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار درباره روابط تاریخی بین دو کشور و راه‌های تقویت همکاری مشترک در زمینه‌های مختلف بحث و تبادل نظر کردند.

مسجدی در این دیدار تبریک روحانی به مناسبت پیروزی برهم صالح در انتخابات ریاست‌جمهوری را به وی ابلاغ و برای او در انجام ماموریت‌ها آرزوی موفقیت کرد.

وی اظهار داشت: ضمن تبریک به شما و عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر مکلف به تشکیل دولت برایتان آرزوی موفقیت می‌کنیم.

سفیر کشورمان در بغداد بر حمایت از عراق قوی و مستقل تاکید کرد و گفت: روابط خوب شما با کشورهای همسایه و جامعه جهانی مایه افتخار و مباهات ما است و ما به نقش محوری عراق در آینده چشم دوخته‌ایم.

مسجدی گفت:  عراق با برخورداری از منابع و تجارب خود نیاز به دولتی قوی دارد و من کاملا اعتقاد دارم که شما می‌توانید مشکلات را پشت سر بگذارید.

برهم صالح رئیس‌جمهور عراق نیز اظهار داشت که بحران کنونی در منطقه غیرقابل قبول است و ما به گفت‌وگویی عمیق درباره مسائل حساس در مرحله آینده چشم دوخته‌ایم.

وی از روابط دوجانبه بین عراق و ایران و نقش این دو کشور در حمایت از ثبات و صلح در منطقه به‌ویژه از نقش ایران در حمایت از عراق در جنگ علیه تروریسم و شکست دادن گروه تروریستی داعش تمجید کرد.

اخبار مرتبط

اعلام نتایج نهایی انتخابات عراق تا ۲ روز دیگر

جدیدترین نتایج انتخابات پارلمانی عراق

عملیات قریب‌الوقوع برای دستگیری البغدادی

0 نظر

ارسال نظر

capcha