گوشی های تلفن توقیف شده روانه بازار می شود

گوشی های تلفن توقیف شده روانه بازار می شود
به گزارش سراج24، «محمد جواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات 25 شهریورماه گفت: فرایند ترخیص 600 هزار گوشی همراه موجود در گمرک با آزادسازی پنج هزار دستگاه از دیروز (شنبه) آغاز شد تا گرانی ناشی از کمبود کالا در بازار را برطرف کند؛ امیدواریم بخش خصوصی برای عرضه این گوشی ها به سرعت وارد عمل شده تا کمبودها جبران شود.
در همین پیوند «حمید محمد» عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی گفت: فروشگاه های اینترنتی در کنار فروشگاه های سنتی برای عرضه این گوشی ها اقدام خواهند کرد.
 
وی افزود: فروشگاه های اینترنتی از عرضه نشدن گوشی های تلفن همراه تاکنون متحمل ضررو زیان شده اند بنابراین برای جبران بخشی از این زیان اقدام به فروش گوشی ها خواهند کرد.
محمدی ادامه داد: گوشی ها از طریق وارد کنندگان متعدد و مختلفی وارد شده اند و به محض ترخیص آنها فروشگاه های اینترنتی هم برای کسب سهم و فروش اقدام خواهند کرد.
عضو اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی درباره قیمت این گوشی ها خاطرنشان ساخت: قیمت کالا توسط واردکنندگان تعیین می شود که البته قیمت های آنها نیز به وسیله مراکز مربوطه نظارت و تایید شده خواهد بود.
 
براساس برخی آمارهای منتشر شده، ایرانیان در سال بیش از 20 میلیون دستگاه گوشی همراه نیاز دارند که ارزش آن به سه میلیارد دلار می رسد. بنابراین از ابتدای امسال تاکنون باید حدود 10 میلیون دستگاه وارد بازار می شد.
بر اساس اطلاعات به دست آمده از سامانه همتا، شمار گوشی وارد شده از مبادی قانونی به کشور از آغاز سال تاکنون 2 میلیون و 620 هزار دستگاه بوده است.
امسال در مجموع 2 میلیون دستگاه تلفن همراه که بخشی از آن پارسال وارد کشور شده است، به مشتریان فروخته شد.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هجدهم شهریور ماه درباره آخرین وضعیت بازار تلفن همراه گفته بود: سرنوشت 720 هزار گوشی نامعلوم است؛ 600 هزار گوشی در گمرک مانده و 120 هزار دستگاه هم توقیف قضایی است.
منبع: ایرنا
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

طرح رجیستری هم جلوی قاچاق را نگرفت

قیمت اینترنت در سال 98 افزایش خواهد یافت؟

بسته‌های بلند مدت اینترنت تلفن همراه با دستور وزیر به حالت اول بازگشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha