لاریجانی: آمریکا قصد دارد سازمان ملل را نابود کند

لاریجانی: آمریکا قصد دارد سازمان ملل را نابود کند

به گزارش سراج24، در ابتدای جلسه علنی امروز سه‌شنبه(25 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی اظهار داشت: همانطور که اطلاع یافتید روز گذشته رژیم صهیونیستی دست به جنایتی وسیع زد و حدود ۵۰ نفر از مردم مظلوم فلسطین را به شهادت رساند و دو هزار نفر را نیز مجروح کرد.

وی ادامه داد: این حادثه مقارن با دو مسئله بود؛ یکی همزمان با روز نکبت بود که چند دهه پیش در چنین روزی قدرت‌های بزرگ به حمایت صهیونیست‌ها پرداختند تا مردم فلسطین را از سرزمین خود آواره کنند و به جای آنان، از گوشه و کنار جهان افرادی را جمع و جور کردند و خانه، کاشانه و اراضی فلسطینیان را غصب نمودند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: این یک حادثه عظیمی بود که بیش از دو سوم مردم فلسطین را از سرزمین آبا و اجداد خود اخراج کردند و با قتل عام کسانی که مقاومت می‌کردند، زمینه را برای وارد کردن دیگران فراهم آوردند؛ این فاجعه تاریخی مبنای تولد این رژیم نکبت شد که عامل ماجراهای چند دهه اخیر گردید.

لاریجانی تصریح کرد: دیگری، موضوع انتقال سفارت رژیم آمریکا از تل‌آویو به قدس است که روز گذشته به دستور رئیس‌جمهور آمریکا انجام شد. با اینکه تقریباً همه کشورهای دنیا این اقدام را محکوم کردند و با اینکه همه می‌دانند این اقدام مخالف مصوبات شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل است، اما ظاهراً از سال‌ها پیش آمریکایی‌ها تصمیم گرفتند این نهادهای بین‌المللی را بی‌اعتبار کنند.

وی اظهار داشت: حمله به عراق بدون مصوبه شورای امنیت بود، اما آمریکایی‌ها با کمک یکی، دو کشور دست به این اقدام زدند، گرچه بعدها چنان گرفتار شدند که پا به فرار گذاشتند. خروج از معاهده پاریس در مورد آب و هوا، خلاف معاهده سازمان ملل بود.

   رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خروج از توافقنامه هسته‌ای خلاف قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل بود و همین‌طور انتقال پایتخت آمریکا به قدس. همه اینها نشان می‌دهد آمریکا قصد دارد نهاد بین‌المللی از جمله سازمان ملل را که به قصد ایجاد صلح در جهان تأسیس شده است، نابود کند و چون سازوکار دیگری برای جایگزینی آن وجود ندارد، صحنه بین‌المللی را به سوی نوعی هرج و مرج امنیتی سوق دهد.

لاریجانی گفت: روز گذشته کشتار مردم فلسطین آن هم صرفا به خاطر اینکه اعتراض به چنین اقداماتی کرده اند لکه ننگ بزرگی برای رژیم صهیونیستی و آمریکا است و در تاریخ خواهد ماند و عدم اقدام سایر کشورها در مقابل این سبعیت که همه نظامات حقوق بشری را زیر پا گذاشت موضوع دیگری است که نشان می دهد این ترتیبات چیزی جز ابزار برای قدرت ها نیست.

وی ادامه داد: روشن است این کشتارها از سر استیصال رژیم صهیونیستی است و بیش از آنکه قدرت آنها را نشان دهد آشفتگی آنها را برملا می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: راهپیمایی روزهای گذشته فلسطینیان نشان داد در جهت احقاق حق خود ایستاده اند و مقاومت می کنند و ملتی زنده و پویا هستند.

وی اظهار داشت: این حرکت جدید در فلسطین اضطراب برای رژیم صهیونیستی ایجاد کرده است که دست به اقدامات احمقانه می زنند. در چنین شرایطی رژیم آمریکا ادعا می کند بزرگترین معامله قرن را سامان می دهیم.

آقای ترامپ! فلسطینیان این بزرگترین معامله قرن شما را به بزرگترین ننگ تاریخ بدل کردند

لاریجانی خطاب به ترامپ گفت: آقای ترامپ! این بزرگترین معامله قرن شما را فلسطینیان به بزرگترین ننگ تاریخ بدل کردند و با چنین اقدامی ملت فلسطین و مسلمان را متحدتر کردید و همین امر عامل اصلی پیروزی آنان خواهد بود و دیگر کسی به وعده های شکلاتی شما وقعی نمی نهد.

وی ادامه داد: حتی برخی از گروه های فلسطینی که با طرح های سازش قلابی آمریکا سالیانی منتظر حداقل هایی برای زیست خود بودند، امروز متوجه شدند راه اصلی احقاق حق فلسطینیان مقاومت است و البته این بزرگترین دستاورد قرن است که معامله پوشالی قرن آمریکا را به زباله دان تاریخ فرستاد.

وی گفت: کمیته فلسطین اتحادیه بین المجالس اسلامی روزگذشته در تهران حوادث اخیر در سرزمین های اشغالی را بررسی و همگرایی خوبی برای مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا و صهیونیست ها به وجود آورد. از دست اندارکاران این همایش سپاسگزاری می کنم.

لاریجانی گفت: باید دبیرخانه بین المجالس اسلامی پیگیری های جدی تری برای اقدامات عملی که در این اجلاس مطرح شد به عمل آورد.

پس از سخنرانی لاریجانی، نمایندگان با فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل جنایات اسرائیل را در فلسطین محکوم کردند.
منبع: مهر
 

اخبار مرتبط

استیضاح وزیر صمت اعلام وصول نشد

مسیر تحول در قوه قضائیه با روحیه حق‌طلبانه طی می‌شود

اهتمام جدی‌تر دیوان محاسبات در حسابرسی شرکت‌های دولتی

0 نظر

ارسال نظر

capcha