عبدی: آقای داورزنی، چون فرزندم به آمریکا نرفته مقبولیت ندارم؟

عبدی: آقای داورزنی، چون فرزندم به آمریکا نرفته مقبولیت ندارم؟

به گزارش سراج24، منصور عبدی درباره حاشیه‌هایی که فدراسیون تیراندازی با کمان داشت، گفت: من اصلاً نمی‌خواستم به این فدراسیون بروم، سال‌های گذشته شجاعی با اصرار دوستان مرا برد. من جای دیگر کار می‌کردم و وقتی نداشتم، اما با اصرار او و وساطت دوستان متقاعد شدم که به تیراندازی با کمان بیایم. شجاعی با این هدف مرا برد که نمی‌خواست فدراسیون دست یک شخص غیرورزشی بیفتد. من رفتم، کمک کردم و صحبت این بود که در آینده جایگزین او شوم. گفتم خدا را شکر کسی پیدا شده که برای بعد از خودش برنامه‌ریزی کرده است، اما همه اینها نقشه بود تا از انتقادات در امان باشد.

* با ثبت‌نام در انتخابات بدنسازی می‌خواستند مرا از تیراندازی با کمان دور کنند

وی افزود: نزدیک انتخابات شد، من چون لیسانس دارم و در انتخابات برای ریاست باید فوق لیسانس داشت، با توجه به اینکه نایب‌رئیس بودم به خاطر تبصره آیین‌نامه انتخاباتی مشکلی وجود نداشت. در انتخابات بدنسازی ثبت‌نام کردم که مشخص شود مشکلی ندارم. هیچ فعالیتی هم انجام نداده بودم، با هدف از قبل مشخص‌شده به من گفته بودند که در انتخابات بدنسازی ثبت‌نام کنم، چراکه می‌خواستند مرا به آنجا بفرستند تا شعبانی‌بهار را برای تیراندازی با کمان آماده کنند.
* وزیر با من درباره حضور در فدراسیون بدنسازی جلسه گذاشت

نامزد انتخاباتی تیراندازی با کمان خاطرنشان کرد: ساعت ۹ شب قبل از انتخابات بدنسازی از وزارت ورزش به من زنگ زدند و گفتند وزیر می‌خواهد من را ببیند. به وزارت رفتم، وزیر در مورد فساد در بدنسازی با من صحبت کرد، به او گفتم همه مشکلات را می‌دانم، اما چه کاری از دست من ساخته است؟ به من گفت شما گزینه خوبی هستی تا فساد حاکم نباشد. من هم گفتم پس رئیس قبلی چه می‌شود؟ گفتند همه چیز حل شده است. من هم گفتم اگر عزت و احترام پورعلی‌فر حفظ شود، مشکلی ندارم.
* پورعلی‌فر با یک شرط از فدراسیون بدنسازی استعفا کرد

عبدی در ادامه با اشاره به اینکه در بهمن‌ماه یک جلسه هم با معاونان وزیر داشتیم که در آن نشست پورعلی‌فر استعفا کرد، گفت: پورعلی‌فر با این شرط که نصیرزاده به فدراسیون نیاید استعفا کرد. بعد از مدتی او مرا به دوستانش معرفی کرد و کارهای مقدماتی انجام شد. شنبه صبح که قرار بود انتخابات برگزار شود، چهارشنبه‌شب ساعت ۱۱ اعلام کردند نصیرزاده تأیید صلاحیت شده است. کلاً فراموش شدم، اینکه وزیر و معاونان چه می‌خواستند.

نایب رئیس سابق فدراسیون تیراندازی با کمان ادامه داد: به من گفتند نمی‌خواهیم نصیرزاده رأی بیاورد، بنابراین تو به نفع پورعلی‌فر انصراف بده، من مانده بودم چه اتفاقاتی افتاده است. به هتل المپیک رفتم که اکثر رأی‌دهندگان آنجا بودند،‌ تمام اتفاقات را شرح دادم و به آنها گفتم می‌خواهم به پورعلی‌فر رأی بدهید. رئیس مجمع شعبانی‌بهار بود به من گفت انصراف نده و تا مرحله دوم پیش بیا بعد کنار برو، اما داورزنی به من زنگ می‌زد که همین الان انصراف بده. چون شعبانی‌بهار رئیس مجمع بود حرف او را انجام دادم. پورعلی‌فر با یکی، دو رأی اختلاف برنده شد؛ مهندسی از این قشنگ‌تر؟! مرا حذف کردند.
*‌ به من فشار آوردند برای تیر و کمان ثبت نام نکنم

این نامزد انتخاباتی در ادامه مصاحبه‌اش با اشاره به اینکه با معاونت شجاعی در استانداری اصفهان کارهای فدراسیون را انجام می‌داد، خاطرنشان کرد: در همان مقطع تفویض اختیار کردند، همه کارها را من انجام می‌دادم و آرامش حاکم شد. هر روز طلبکارها می‌آمدند، من با آنها صحبت می‌کردم که طلب‌ها را قسط‌بندی کنند. نزدیک انتخابات به من فشار آوردند که ثبت‌نام نکنم، اما من ثبت‌نام کردم. داورزنی در مصاحبه اخیر خود گفته من مقبولیت نداشتم که نتوانستم رأی بیاورم، اما در انتخابات بدنسازی من به اعضای مجمع گفتم به خاطر مصلحت وزارت ورزش به پورعلی‌فر رأی بدهید. سؤال من از داورزنی این است اگر من نایب‌رئیس بودم چرا غیرقانونی مرا برداشتید و مدیرکل شعبانی‌بهار را جایگزین کردید؟ می‌خواستند مرا محدود کنند و اعتماد بین من و هیأت‌ها را از بین ببرند. تا کی می‌خواهند این کارها را انجام دهند؟ آقای داورزنی دروغ نگویید، مردم متوجه می‌شوند. همه می‌دانند شما چکار می‌کنید و یک روز آتش ظلم دامان شما را می‌گیرد.
* از مراجع قانونی تخلفات را پیگیری می‌کنم

نایب رئیس سابق فدراسیون تیراندازی با کمان با بیان اینکه چون اخلاق را رعایت کردم مقبولیت ندارم، تصریح کرد: داورزنی در انتخابات فدراسیون والیبال طوری مهندسی کرد که شخص موردنظرش رأی بیاورد. مقبولیت از نظر شما چیست آقای داورزنی؟ چون اخلاق را رعایت کردم مقبولیت ندارم؟ چون معاون وزیر نیستم مقبولیت ندارم؟ من همه این تخلفات را از مراجع داخلی و خارجی پیگیری می‌کنم. چون فرزند من آمریکا نرفته مقبولیت ندارم؟ آقای داورزنی که مدعی مقبولیت است، چرا به مجمع اصفهان نیامد و با حساب و کتاب شعبانی‌بهار را فرستاد؟ وظیفه مجمع عمومی چیست؟ شعبانی‌بهار در این مجمع حتی کادر فنی را هم مشخص کرد، او درباره کشتی و تعلیق صحبت کرد. به همه هیأت‌ها پول داد تا از طریق بیت‌المال تبلیغ کند.
* شجاعی هیأت‌ها را تهدید کرده بود

عبدی یادآور شد: شجاعی هیأت‌ها را تهدید کرد و گفت من تعیین تکلیف می‌کنم چه کسی رأی بیاورد. من به همه استان‌ها رفتم و صحبت کردم، اما همه تحت فشار بودند و تهدید شدند. در حال حاضر هم هیأت‌هایی که رأی ندادند را تحت فشار گذاشته‌اند که استعفا بدهند، حتی در هتلی که گرفته بودند رؤسا را جابجا می‌کردند. تا صبح روز انتخابات در جهت تبلیغ شعبانی‌بهار هر کاری از دستشان برآمد را انجام دادند. ورزشکاران را از اردو به ناهار بردند. آقای شعبانی‌بهار شما کجای ورزش ایران بودید؟ چه الزامی دارد مدیر ناکارآمد را حفظ کنند؟ شعبانی‌بهار در همگانی چه کار کرده بود که حالا اینجا آمده تا همه چیز را به خاک و خون بکشد؟ گفته بودند اگر شعبانی‌بهار رأی نیاورد، به فدراسیون و هیأت‌ها بودجه نمی‌دهیم. این حرف‌ها را القا کرده بودند که هر کس غیر از شعبانی‌بهار بیاید محدودیت‌ها ادامه خواهد داشت. مقام عالی ورزش باید مصلحت ورزش را در نظر بگیرد یا شغل افراد را؟ چرا خبرنگاران را به مجمع راه ندادند؟ چون مشخص بود حاشیه ایجاد می‌شود. همه را تهدید کرده بودند حرف بزنید، شما را حذف می‌کنیم.

نامزد انتخاباتی تیراندازی با کمان با اشاره به اینکه معاونان وزارت ورزش (احمدی و شعبانی‌بهار) و همین طور مجدآرا در جلسه با هیأت‌ها آنها را با لحنی بد تهدید به حذف کرده بودند، اظهار داشت: شعبانی‌بهار با فشار مدیران کل، رؤسای هیأت‌ها را به وزارت ورزش آورد. با همه نامزدها هم جلسه گذاشت که کنار بروند به جز من، حتی می‌خواستند رئیس هیأت خراسان رضوی را تغییر دهند که با فشار رسانه‌ای این کار را نکردند، الان هم تهدید می‌کنند که رؤسای هیأت‌ها استعفا بدهند. اینها مهندسی نیست؟ ما به وزیر ورزش نیز قبل از انتخابات نامه زدیم و درباره مهندسی انتخابات گفتیم که جواب نداد.
* خیانت شجاعی در تاریخ تیراندازی با کمان ثبت شد

عبدی در پاسخ به این سؤال که در روز انتخابات هیچ رأیی نداشت، تصریح کرد: برخی از هیأت‌های استانی پیش من آمدند و گفتند اگر به تفاهم نرسیم، شعبانی‌بهار رأی می‌آورد. به من گفتند به نفع باقریان کنار بروم که به خاطر مصلحت تیراندازی با کمان این حرف را گوش کردم. هیأت‌ها جلسه گذاشتند که به باقریان رأی دهند، به خاطر همین من رأی نداشتم. شجاعی بارها گفته بود من تحت فشارم و وزیر گفته انتخابات را زمانی برگزار کن که مطمئن هستی شعبانی‌بهار رأی می‌آورد. او به من گفت دولت به من فشار می‌آورد و من مجبورم حمایت کنم. تمام لابی‌ها و مهندسی‌ها را کرد و در نهایت به نتیجه دلخواه رسید. خیانتی که او کرد در تاریخ تیراندازی با کمان ثبت شد. اکثر روسای هیات‌ها با ناامیدی مجمع را ترک کردند آیا دولت دبیر و امید با توجه به شعارش آمده امید دهد یا مردم را ناامید کند؟ این بود مزد سالها زحمت من در ورزش؟ در پایان همه چیز را به خدا می‌سپارم و از مراجع قانونی پیگیری می‌کنم.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

گزارش رابرت مولر صبح روز پنج‌شنبه منتشر خواهد شد

ثبت نام عنواندار کشتی آزاد جهان برای حضور در انتخابابت فدارسیون کشتی

عنواندار کشتی جهان و المپیک برای انتخابات ریاست فدراسیون کشتی ثبت نام کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha