زمان صدور حکم عوامل حادثه تروریستی مجلس و حرم امام

زمان صدور حکم عوامل حادثه تروریستی مجلس و حرم امام

به گزارش سراج24، حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی رئیس کل محاکم انقلاب تهران درخصوص روند صدور حکم برای هشت داعشی متهم در پرونده حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم امام راحل گفت: دیروز ختم رسیدگی به این پرونده از سوی قاضی صلواتی اعلام شد.

وی افزود: در اینگونه موارد وقتی قاضی ختم رسیدگی را اعلام می‌کند باید رأس یک هفته حکم مناسب با اتهامات را صادر کند.

رئیس کل محاکم انقلاب تهران در پاسخ به این سوال که در اتهامات متهمان از سوی قاضی عنوان می‌شد که «آقای .. متهم به معاونت در افساد فی الارض مستحق اعدام از طریق .... » آیا این به معنای صدور حکم از قبل یا قطعی بودن صدور حکم اعدام برای این افراد است یا خیر گفت: این واژه «مستحق اعدام» چیزی است که از سوی دادستانی در هنگام صدور کیفرخواست مطرح شده است.

وی افزود: دادگاه با توجه به اسناد و مدارک و همچنین روند رسیدگی به پرونده تصمیم میگیرد که این نکته اشاره شده از سوی دادستانی صحیح بوده و متهمین باید به اعدام محکوم شود یا نه و حکم دیگری باید صادر شود.

حجت الاسلام غضنفرآبادی همچنین در پاسخ به این سوال که در ابتدای رسیدگی به این پرونده اشاره شده بود که متهمان ۲۶ نفر هستند اما در دادگاه شاهد محاکمه ۸ نفر بوده ایم گفت: به محض ارجاع پرونده سایر متهمان به دادگاه انقلاب برای آنها هم جلسه رسیدگی تشکیل خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا لزوما سایر متهمان در شعبه پانزدهم محاکمه خواهند شد یا خیر گفت: الزامی به این موضوع وجود ندارد. اگر سایر متهمان هم مرتبط با این هشت نفر باشند در شعبه پانزدهم و اگر منفک باشند شاید در شعبه دیگری محاکمه شوند.

رئیس کل محاکم انقلاب استان تهران درخصوص احکام صادر شده برای شانزده زن داعشی که اعلام شده بود در دادگاه انقلاب محاکمه برایشان حکم صادر شده است گفت: این افراد به حبس محکوم شدند و فرد اعدامی در میانشان نبوده است.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

پرونده‌های امنیتی حسین فریدون توسط قوه‌ی قضائیه در دست اقدام است

طرحی از یک زندگی متناقض؛ مرجان شیخ‌الاسلامی آل‌آقا و مهدی خلجی

روند کند رسیدگی به پرونده‌ی «حسین فریدون» و «مهدی جهانگیری» حکمتی دارد که در آینده مشخص خواهد شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha