شهردار آینده تهران کیست؟

شهردار آینده تهران کیست؟

به گزارش سراج24، روز گذشته و در جریان شصت و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران رأی‌گیری برای انتخاب دو گزینه شهرداری از بین 4 نامزد شهرداری تهران انجام شد و اعضای شورای شهر تهران از بین 4 گزینه ( سید محمد علی افشانی، پیروز حناچی، سمیع‌الله حسینی مکارم و سید محمود حسینی) دو گزینه نهایی  را برای مرحله بعدی انتخاب کردند.

این در حالی است که از 21 رای اخذا شده ،افشانی 11 رای، حناچی 10 رای،مکارم 15 رای و حسینی 6 رای را کسب کردند.

پس از راهیابی دو گزینه نهایی به مرحله پایانی انتخاب شهردار تهران، محسن هاشمی رفسنجانی - رئیس شورای شهر تهران با اشاره به مشخص شدن نام دو گزینه نهایی اظهار کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده گزینه‌های اشاره شده باید در جلسات کمیسیون‌های حضور پیدا کنند و برنامه‌های خود را به صورت تخصصی تر اعلام کنند.

وی تصریح کرد: گزینه‌های نهایی شهرداری تهران این فرصت را دارند تا قبل از 23 اردیبهشت در این جلسات شرکت کنند.

هاشمی رفسنجانی همچنین به عدم معرفی همکاران و معاونین گزینه‌های شهرداری تهران به شورای شهر تهران اشاره کرد و گفت: در ابتدا قرار بود که هر یک از گزینه‌های نهایی علاوه بر ارائه برنامه‌های خود تیم کاری خود را معرفی کنند که در ادامه این موضوع به نظر اعضای شورای شهر تهران منتفی شد.

از عصر روز گذشته جلسات کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر تهران با گزینه‌های نهایی شهرداری تهران شروع شده است و این جلسات طی روزهای آینده ادامه خواهد داشت.

طی اخبار غیر رسمی و با توجه به فضای شورای شهر تهران، پیش بینی می‌شود که شانس سید محمد علی افشانی نسبت به حسینی مکارم برای نشستن بر صندلی شهرداری بیشتر است.

این در حالی است که برخی از اعضای شورای شهر تهران معتقدند که افشانی با توجه به حضورش در وزارت کشور آشنایی بیشتری را به موضوعات شهری دارد و همین موضوع می‌تواند برای شهر هم مفید باشد.

البته برخی از اعضای شورای تهران و رای دهندگان به حسینی مکارم نیز تاکید دارند که در این مقطع وی بهترین گزینه برای اداره شهر است چرا که وی سال‌های در شهرداری تهران حضور داشته و با بدنه شهرداری بیگانه نیست.
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

ناچار به انتخاب بین بد و بدتر شده‌ایم/ ستاد مقابله با کرونا با آلودگی هوا هم مقابله ‌کند

ماموران شهرداری پرونده های شخصی و محرمانه مرکز اسوه را به جای نامعلومی انتقال دادند!

واکنش اعضای شورای شهر به قتل شهردار سابق

0 نظر

ارسال نظر

capcha