نامه به رئیس‌جمهور مصر آرزومندی برای موفقیت این کشور اسلامی است

نامه به رئیس‌جمهور مصر آرزومندی برای موفقیت این کشور اسلامی است

به گزارش«سراج24»17 اندیشمند و استاد ایرانی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور مصر اعلام کردند، اندیشمندان مسلمان ایرانی آمادگی دارند تجربه و توان علمی خود را به دولت و ملت مصر انتقال دهند.

غلامرضا اعوانی رئیس هیئت مدیره انجمن حکمت و فلسفه، درباره ضرورت نگارش این نامه به خبرنگار فارس گفت: انقلاب اسلامی که در مصر بعد از یک دوره خفقان به وجود آمده موجب شده است تنی چند از روشنفکران مسلمان ایرانی، منصفانه و مشوقانه نظرات خود را راجع به این تحولات بنویسند.

وی افزود: این نامه به مصداق این مضمون قرآنی است که همه مؤمنان برادر هستند و حضرت رسول (ص) فرموده است یکی از شرایط ایمان گوش سپردن به پند و اندرز خالص برای خدا توسط رسول خدا و اولی‌الامر است. اولی‌الامر در حدیث نبوی به کسانی اطلاق می‌شود که در رأس حکومت بوده و مسلمان هستند.

اعوانی ادامه داد: مصر سال‌ها در خفقان به سر می‌برد و پیروزی‌های شیرینی که در آنجا به دست آمده است، مخصوصاً با شرایط خاصی که مسلمانان مصر در برابر دشمنان داخلی و خارجی روبرو هستند و قصد دارند نگذارند این پیروزی اسلامی و شیرین به پیروزی برسند، قابل تأمل است.

وی تصریح کرد: همچنین بعد از انقلاب اسلامی ایران که عمر بیش از سه دهه از آن می‌گذرد دشمنان اسلام دوست نداشتند پیروزی اسلامی دیگری در بزرگترین کشور اسلام رخ داد برای همین در روند پیروزی ملت مسلمان مصر کارشکنی‌‌ها می‌کنند.

رئیس انجمن حکمت و فلسفه ایران با اشاره به علاقه شخصی خود به مصر گفت: در دوران دانشجویی دو بار در زمان حکومت جمال عبدالناصر به مصر سفر داشتم و آنجا را پسندیده بودم در آن دوره‌ای که من به مصر رفتم آزادی در آن کشور حاکم بود و بعد از حکومت عبدالناصر خفقان و استبداد کشور را فرا گرفته است.

وی گفت: من به عنوان مسلمان وقتی سال‌های سال‌ روابط این دو کشور بزرگ اسلامی قطع شده بود رنج می‌بردم و این نامه را برای رئیس جمهور مصر ارسال کردیم تا هم‌زمان با واقعه تصویب قانون اساسی جدید مصر توسط مردم این کشور بر مبنای ارزش‌های اسلامی زندگی کنند و این نامه در راستای دلسوزی و موفقیت امت اسلامی مصر بوده و هست.

اخبار مرتبط

بازی رایانه‌ای « راز روشن » رونمایی می‌شود + تریلر بازی

0 نظر

ارسال نظر

capcha