ماهیگیری ریاض و ابوظبی از آب گل آلود برجام

ماهیگیری ریاض و ابوظبی از آب گل آلود برجام

به گزارش سراج24، در ادامه دشمنی آل سعود با ایران، دولت عربستان سعودی اعلام کرد که کمبود احتمالی نفت در پی خروج آمریکا از برجام و تحریم های ایران را جبران خواهد کرد.

خبرگزاری دولتی عربستان (واس) بامداد چهارشنبه به نقل از یک مقام مسئول در وزارت انرژی این کشور افزود: دولت عربستان خود را ملزم به حمایت از ثبات در بازارهای جهانی نفت، منافع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و ادامه رشد اقتصادی جهانی می داند و به همین دلیل با تولیدکنندگان و مصرف کنندگان بزرگ در داخل و خارج اوپک برای جلوگیری از تاثیر کاهش عرضه نفت براثر خروج آمریکا از توافق نامه هسته ای با ایران همکاری می کند.

«سهیل المزروعی» وزیر انرژی امارات نیز با اتخاذ موضعی مشابه گفت: هدف ما تضمین ثبات بازارهای نفت و تامین منظم، اقتصادی و بهینه نفت برای مصرف کنندگان و درآمد منظم برای تولیدکنندگان است.

گفتنی است که رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه شب با تکرار اتهامات واهی و بی اساس خود علیه ایران، خروج قطعی آمریکا از برجام را به صورت رسمی اعلام کرد و از وضع مجدد تحریمهای هسته ای و برقراری تحریمهای جدید اقتصادی علیه ایران خبر داد. وی اعلام کرد که این تصمیم را در پی گفتگو با دوستانش در خاورمیانه گرفته است.
منبع: مهر
 

اخبار مرتبط

روایت وزیر لبنانی از چهار هدف آمریکا علیه ایران

دختر ترامپ در آغوش نتانیاهو!+عکس

غیبت «بن سلمان‌» پس از تیراندازی در کاخ سعودی

0 نظر

ارسال نظر

capcha