تازه‌ترین خبر از سرکرده داعش

عملیات قریب‌الوقوع برای دستگیری البغدادی

عملیات قریب‌الوقوع برای دستگیری البغدادی

به گزارش سراج24، «ابو علی البصری» رئیس دفتر اطلاعات و مبارزه با تروریسم در وزارت کشور عراق، روز گذشته در گفت‌وگو با تلویزیون «فاکس‌نیوز» آمریکا، اعلام کرد که تازه‌ترین اطلاعات نشان می‌دهد که «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش در شهرک «حجین» سوریه واقع در 18 مایلی مرزهای سوریه و عراق در داخل استان دیرالزور حضور دارد.

البصری با اشاره به این‌که اطلاعات جدید درباره محل اختفای البغدادی تنها چند روز است که به دست سازمان اطلاعات عراق رسیده، تصریح کرد این اطلاعات برای انجام «حمله‌ای چندجانبه» و مشترک با همراهی یگان‌های روسیه، سوریه و ایران استفاده خواهد شد.

از سوی دیگر، سرتیپ «یحیی رسول» سخنگوی وزارت دفاع عراق تصریح کرد، البغدادی که برای او جایزه 25 میلیون دلاری جهت ارائه هرگونه اطلاعاتی، که به بازداشت کردن او کمک کند، تعیین شده است تلاش می‌کند در منطقه مرزی در شرق رود فرات بماند، و ممکن است او در حال حاضر در شهرک «الشدادی» سوریه در استان الحسکه حضور داشته باشد. وی در عین حال خاطر نشان کرد: «مخفی شدن برای او در صحرای سوریه کار سختی نیست.»

طبق گزارش شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز، «مصطفی بالی» سخنگوی «نیروهای دموکراتیک سوریه» نیز بر این عقیده است که سرکرده گروه تروریستی داعش ممکن است در حال حاضر در یکی از «ده‌ها شهرک» واقع در مرزهای سوریه و عراق مخفی شده باشد.

همچنین «هشام الهاشمی»‌ عضو کمیته آشتی ملی عراق و پژوهشگر مسائل افراط‌گرایی و تروریسم، که به عنوان مشاور نزد دولت عراق و دولت‌های برخی کشورها در زمینه داعش فعالیت می‌کند، تاکید کرد، تحرکات ابوبکر البغدادی آخرین بار در تابستان 2017 به صورت کاملا دقیق رصد شده است، آن هم زمانی‌که وی در استان نینوای عراق در نزدیکی موصل به‌سر می‌بُرد.

الهاشمی تصریح کرد: «با برخی افرادی که البغدادی را می‌شناختند و همچنین برخی معاونانش ملاقات داشتم، آنها گفتند که او بدون خودرو یا محافظ شخصی و تنها به همراه 3 نفر رفت و آمد می‌کند که آن سه نفر پسر، داماد و دوستش هستند که هر از گاهی راننده او نیز می‌شود.»
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

خاطرات یک داعشی به تهران رسید

ادعای جدید آل‌خلیفه درباره ایران

صدای پای داعش در پاکستان شنیده شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha