طراحی امکان تماس صوتی امن در «آی‌گپ»

طراحی امکان تماس صوتی امن در «آی‌گپ»

به گزارش سراج24، برنامه «پایش» در شب گذشته بخشی را به معرفی پیام رسان‌های داخلی اختصاص داد. در این معرفی مدیران چند پیام رسان آی گپ، سروش، بیسفون، بله و ... توضیحاتی را ارائه دادند.

«محمدرسول کاظمی» مدیر عامل پیام رسان آی گپ در ابتدای صحبت‌های خود گفت: نرم افزار آی گپ نرم افزاری اُپن سورس است که فعالیتش را از سه سال پیش در داخل کشور آغاز کرده است.

وی با اشاره به مزیت‌های این پیام رسان داخلی بیان داشت: این پیام رسان در داخل کشور به صورت اُپن سورس بوده و کلیه متن‌هایش به صورت متن باز بوده است. تماس صوتی که به صورت کاربر به کاربر انجام می‌شود نیز دیگر مزیت این پیام رسان داخلی است که برای حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران طراحی شده است.

مدیر عامل پیام رسان آی گپ ادامه داد: بخش تماس تصویری نیز به زودی به این نرم افزار اضافه خواهد شد. این نوید را می‌دهم که در همین هفته آی گپ پلاس کار خود را شروع کند که همراه با تماس تصویری است.

وی در ادامه افزود: ما برای طراحی این پیام رسان بیشترین تمرکزمان را روی بحث امنیت کاربران گذاشتیم و در این مدت با تست‌های مختلفی مواجه بودیم. تلاش‌های فراوانی در این زمینه صورت گرفته و امیدواریم موفق باشیم.

کاظمی درباره تعدد کاربران آی گپ نیز گفت: تا این لحظه رشد قابل قبولی را در بخش جذب کاربر داشتیم و الان نیز به سمتی رفتیم که بتوانیم کسب و کارهای کاربران را در این فضا رونق بخشیم تا بتوانند در این پیام رسان فعالیت کنند. همچنین بخشی به نام کیف پول از دیگر بخش‌های آی گپ هست که توسط آن کاربران می‌توانند کسب و کارشان را رونق دهند.

وی با اشاره به برنامه های این پیام رسان نیز گفت: این برنامه برای 4 ماه آینده ما است. در حال حاضر نسخه آی گپ روی تمامی پلت فرم‌ها موجود است از جمله اندروید، آی او اس، دسکتاپ، وب و ... حتی یکی از مزیت‌هایی که آی گپ دارد این است که بدون نصب روی گوشی تلفن همراه، می ‌توانید از نسخه وب آن استفاده کنید.

اخبار مرتبط

کارشکنی بر سر راه طرح صیانت/ نمی‌گذارند جلساتمان را تشکیل دهیم

اینترنت ثابت امسال گران نمی‌شود

آخرین وضعیت طرح حمایت از کاربران در مرکز پژوهش‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha