افتخاری: به شفر گفتم می‌خواهی من را به بند بکشی؟

افتخاری: به شفر گفتم می‌خواهی من را به بند بکشی؟

به گزارش سراج24، سیدرضا افتخاری بعد از قهرمانی تیم استقلال در جام حذفی و همچنین تمدید قرارداد با شفر توضیحات مفصلی را پیرامون اتفاقات رخ‌داده در این باشگاه ارائه کرد.

*این جام کمترین انتظار هواداران از ما بود

وی در خصوص قهرمانی استقلال گفت: به هواداران باشگاه تبریک می‌گویم چون می‌دانم این جام کمترین چیزی بود که آنها از ما انتظار داشتند. خوشحالم که توانستیم دل هواداران را به دست بیاوریم، چون آنها سختی‌های زیادی کشیدند و روزهای بحرانی زیادی را تحمل کردند.

*مهمترین خواسته هواداران قهرمانی آسیا است

افتخاری در پاسخ به این سؤال که مهمترین خواسته هواداران استقلال چیست، گفت: طبیعی است که هدف‌گذاری ما تلاش برای قهرمانی در آسیا باشد و مطمئنم هواداران این موضوع را از ما می‌خواهند. از سوی دیگر ما باید برای رسیدن به این عنوان، بازیکنان اسم و رسم‌دار زیادی بگیریم و بتوانیم در آسیا موفق باشیم. من چند روز پیش با بازیکنان صحبت کردم و به آنها گفتم شما یک سال برای استقلال زحمت کشیده‌اید و اگر قرار باشد حتی یک نفر از شما از تیم ما بروید، کل مجموعه آسیب می‌بیند. ما در ماه‌های آینده بازی‌های بزرگ و مهمی در پیش داریم و باید با تمام قوا مقابل حریفان بایستیم. نه‌تنها باید بازیکنان را حفظ کنیم بلکه باید به تدریج تیم را محکم‌تر کنیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال تأکید کرد: رقبای آسیایی به هیچ عنوان بیکار ننشسته‌اند و می‌بینید کشورهایی که صاحب فوتبال نبودند، الان با سرمایه‌گذاری خود را به عنوان تیم‌های مدعی معرفی کرده‌اند. ما باید تلاش کنیم که به جمع‌بندی لازم برسیم و استقلال را به یک تیم بزرگ تبدیل کنیم.

* به شفر گفتم مگر می‌خواهید ما را به بند بکشید؟

افتخاری در خصوص تمدید قرارداد شفر با استقلال گفت: ما با این مربی آلمانی قرارداد دوساله امضا کردیم و برنامه ما هم از ابتدا همین بود، اما از آنجا که هواداران فشار می‌آوردند ما سریع‌تر قراردادها را امضا کنیم، من کمی ایستادگی کردم تا خواسته‌های کادر فنی پایین بیاید. یکی از بندهای پیشنهادی قرارداد شفر این بود که اگر مدیرعامل از استقلال جدا شد، قرارداد به صورت یکطرفه فسخ شود. من به شفر گفتم مگر می‌خواهید ما را به بند بکشید؟ این بند از قرارداد شما اصلاً منطقی نیست، چون اختیار ماندن و رفتن هم دست خودم نیست. ممکن است یک روز مجمع بگوید ما نمی‌خواهیم مدیرعامل با ما همکاری کند، به خاطر همین آن بند قرارداد را حذف کردم، بماند که بندهای دیگری هم در قرارداد او وجود داشت که در مورد آنها وارد جزئیات نمی‌شوم.

*مذاکرات من و شفر از مذاکرات هسته‌‌ای هم طولانی‌تر شد

وی‌ ادامه داد: بعضی مواقع مذاکرات ما با شفر تا نیمه‌شب طول کشید و روی بند بند آن صحبت کردیم و حتی به او گفتم مذاکرات ما از مذاکرات هسته‌ای هم طولانی‌تر شده است. از آن طرف مردم از من تمدید قرارداد می‌خواستند و از طرف دیگر من باید منافع باشگاه را در نظر می‌گرفتم. مار گزیده از ریسمان سفید و سیاه می‌ترسد و من هم تلاش کردم طوری قرارداد ببندم که هم برای شفر و هم برای استقلال برد ـ‌ برد باشد.

مدیرعامل باشگاه استقلال با بیان اینکه علت تمدید قرارداد 2 ساله چه بود، گفت: من این کار را کردم، زیرا یک مربی برای ساختن تیمش نیاز به زمان دارد.

*وقتی سال قبل رقم قرارداد شفر را اعلام کردم او ناراحت شد

افتخاری در خصوص رقم قرارداد شفر گفت: سال گذشته وقتی شفر به استقلال آمد او پیشنهادی ۵۰۰ هزار دلاری به ما داد. از آنجاکه ۷ هفته از مسابقات گذشته بود، ۱۴۰ هزار دلار از این رقم را کسر کردم و سعی کردم با ۳۶۰ هزار دلار با وی قرارداد را امضا کنم. امسال یک مبلغ جزئی به رقم قرارداد سال گذشته وی اضافه کردیم و بخشی از رقم قرارداد او را هم به گردن اسپانسر انداختیم.

وی‌ ادامه داد: سال گذشته که رقم قرارداد شفر را رسانه‌ای کردم، او به من اعتراض کرد و گفت شما با این حرکت من را در اروپا زیر سؤال می‌برید و نباید رقم قرارداد وی را بگویم، اما امسال با وی بین ۶۰۰ تا ۶۵۰ هزار دلار قرارداد امضا کردیم، البته رقم قرارداد خودش و دستیارانش روی هم محاسبه شده و به او گفتم اگر هر شخصی اضافه شود، خودش باید با آنها وارد مذاکره شود.

*با مجیدی صحبت کردم، شفر گفت بعد از کلاس‌های مربیگری‌اش با او حرف می زند

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص اینکه آیا مذاکرات با فرهاد مجیدی صحت دارد یا خیر، گفت: من با مجیدی چند بار صحبت کردم و او اعلام آمادگی کرد که به استقلال بیاید، من هم موافق این موضوع بودم، ولی گفتم نظر نهایی را شفر باید بدهد. وقتی با شفر صحبت کردم او گفت مجیدی مشغول گذراندن دوره‌های مربیگری است و هر وقت دوره‌هایش تمام شد می‌نشینیم و با او صحبت می‌کنیم، من هم همین حرف را به مجیدی منتقل کردم. می‌دانم مجیدی محبوب است و به استقلال علاقه دارد و هواداران هم او را دوست دارند و امیدوارم او بتواند یک روز به تیم استقلال کمک کند.

*جذب بازیکن خارجی با این شرایط امکانپذیر نیست

افتخاری در پاسخ به این سؤال که آیا امسال بازیکن خارجی جذب می‌کنید یا خیر، گفت: با این شرایط ارزی در کشور نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم. روزی که با تیام قرارداد بستم، مبلغ قرارداد بستم قیمت دلار زیر ۴۰۰۰ تومان بود، اما حالا قیمت دلار بیش از ۶۰۰۰ تومان است. دو هفته پیش هم نامه‌ای به بانک مرکزی زدم تا این مشکلات حل شود ولی با این شرایط حضور بازیکن خارجی در استقلال امکان‌پذیر نیست.

*مدال‌های بازیکنان ما را از سینه کندند، جام را لیدر ما پس گرفت

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص اینکه ظاهراً جام قهرمانی در ورزشگاه خرمشهر گم شده بود، گفت: متأسفانه چند نفر از هواداران این جام را از دست بازیکنان گرفته بودند و یکی از لیدرهای ما جام را پس گرفت و به اتوبوس تیم آورد. وقتی جمعیت به داخل زمین ریخت مدال‌های چند بازیکن ما از سینه‌شان کنده شد و صحنه‌های عجیبی به وقوع پیوست به نظرم شرایط برای کنترل تماشاگران غیرممکن شد و ممکن بود خدای نکرده بازیکنان ما مصدوم شوند یا آنجا کسی آسیب ببیند. ما اصلاً از کیفیت برگزاری مراسم راضی نبودیم البته این را هم بگویم که جا دارد از مردم خرمشهر که در مدت زمان حضور ما در این شهر از تیم استقلال حمایت کردند تشکر کنم ولی شرایط واقعاً در استادیوم به شکلی پیش رفته بود که کنترل کار برای مسئولان سخت شده بود و البته این موضوع باعث نمی‌شود زحمت عوامل سازمان اجرایی این مسابقه را نادیده بگیریم.

*شفر به زودی لیست ورود و خروج را می‌دهد

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص لیست ورود و خروج تیمش گفت: فکر می‌کنم شفر طی چند روز آینده درباره لیست ورود و خروج صحبت نهایی را با ما انجام بدهد.

*تیام در استقلال می‌ماند

وی در پاسخ به این سوال که آیا تیام در استقلال می‌ماند، گفت: بله، این بازیکن یک سال دیگر با ما قرارداد دارد و در جمع ما ماندنی است. او از آمدنش به ایران راضی است و در صحبت‌هایی که با او داشتم به من گفت که پیشنهادات بهتری به دستش رسیده ولی دوست داشت که در ایران بماند و به استقلال کمک کند.

*به نورافکن و حسینی گفتم استقلال را تنها نگذارید

افتخاری همچنین در خصوص آخرین وضعیت امید نورافکن و سید مجید حسینی گفت: این بازیکنان پیشنهاداتی دارند و من هم شبی که قهرمان شدیم با سید مجید حسینی تا نیمه‌شب صحبت کردم و حرفم به او این بود که شما با استقلال مطرح شدید و بهتر است که در این شرایط تیم را تنها نگذارید چون این کار درستی نیست. شما می‌دانید وقتی تیم‌های اروپایی بازیکن می‌خواهند ابتدا به سراغ نفرات ۲۰ و ۲۱ ساله مثل نورافکن و مجید حسینی می‌روند معمولاً این مدیر برنامه‌ها هستند که بازیکنان را وسوسه می‌کنند و من هم به این بازیکنان گفتم که شما حداقل یک سال دیگر در استقلال بمانید و دین خود را به باشگاه ادا کنید، ما هم سال آینده به شما کمک می‌کنیم که شما به تیم‌های بهتر بروید.

*بدهی استقلال 170 میلیارد تومان است

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص اینکه مدیران گذشته بیشتر با بمب‌های خبری هواداران را خوشحال می‌کردند، گفت: ما هم با هواداران و هم بازیکنانمان شفاف صحبت می‌کنیم ولی به نکته‌ای باید اشاره کنم، در یکی دو سال گذشته ما بدهی‌های زیادی را پرداخت کردیم و شاید باور نکنید اما ۷۴۹ میلیون تومان بدهی مالیاتی مانده است و این همه بازیکن در استقلال قرارداد بسته بودند اما یک نفر از باشگاه پیگیری این موضوع را انجام نداده.

افتخاری تأکید کرد: طبق آماری که پیش از این گرفته شده بود باشگاه استقلال ۱۷۰ میلیارد تومان بدهکار است که ۱۰۰ میلیارد مربوط به مالیات و دارایی و ۷۰ میلیارد دیگر مربوط به بازیکنان و مربیان سابق است. ما در سال گذشته رقمی معادل ۱۵ میلیارد تومان بدهی پرداخت کردیم و با یکسری از افراد هم توافقاتی صورت گرفته است. یک ۳ میلیارد تومان و یک ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هم برای کسانی است که پرونده آنها به AFC رفته و باید با آنها تسویه کنیم تا مشکل‌ساز نشوند. پرداخت بدهی در یکسال اخیر یکی از کارهای بزرگی بود که ما طی این یکی دو سال انجام دادیم.

به گزارش فارس، افتخاری در پایان صحبت‌هایش در پاسخ به این سوال که آیا شفر رفتن او را شرط فسخ قرارداد کرده بود، گفت: بله، من در این باره توضیح دادم که او در یکی از بندهای پیشنهادی قراردادش آورده بود که اگر من بروم او هم قراردادش را یکطرفه فسخ کند ولی من به او توضیح دادم که این اتفاق شدنی نیست و من خودم هم نمی‌دانم فردا هستم یا خیر.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

واکنش رسانه‌های ایتالیایی به امضای قرارداد استراماچونی با استقلال

استراماچونی به طور رسمی هدایت تیم فوتبال استقلال را بر عهده گرفت

مسئولان باشگاه استقلال قصد فروش بازیکن عراقی خود را ندارند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha