تعجب شفر از صحبت عجیب افتخاری

تعجب شفر از صحبت عجیب افتخاری

به گزارش سراج24، باشگاه استقلال این روزها به دلیل تمدید قرارداد وینفرد شفر و همچنین قهرمانی در جام حذفی به خود می‌بالد و مسئولان باشگاه در صحبت‌های‌شان این دو مورد را هدیه به هواداران خطاب کرده‌اند. آنها البته درست می‌گویند، چون دغدغه اصلی هواداران تمدید قرارداد مرد آلمانی بود که این اتفاق افتاد. قهرمانی در جام حذفی هم بیشتر از گذشته آنها را خوشحال کرده است، اما مدیران باشگاه رفتاری از خود نشان می‌دهند که اقدامات‌شان زیر سؤال رفته و البته شائبه برانگیز شده است.

اولین موضوعی که ذهن منتقدان را درگیر کرده، تمدید قرارداد شفر در روز بازی فینال جام حذفی بود. رضا افتخاری مدیرعامل و پندار توفیقی معاون ورزشی باشگاه در اظهارات‌شان مدعی شدند که مذاکره با شفر ماه‌ها طول کشید و حتی از مذاکرات 1+5 هم سخت‌تر بود، اما چطور مدیران استقلال درست در روز جام حذفی با شفر به توافق رسیدند؟ آیا نمی‌توانستند قبل یا حتی بعد از بازی و در محل باشگاه به طور رسمی با سرمربی خود قرارداد امضا کنند؟ اگر شفر خواسته‌هایی داشته که باشگاه نمی‌توانست آنها را اجرا کند، چرا به یک‌باره در روز بازی فینال جام حذفی و در هتل محل اقامت تیم پذیرفتند که خواسته‌های سرمربی آلمانی را قبول کنند؟ رفتاری که مدیران باشگاه از خود نشان دادند، خوشحالی یا هدیه به هواداران نبود و بیشتر همانند «شو» بود، وگرنه هر فردی می‌داند که قرارداد شفر را می‌توانستند قبل از فینال جام حذفی تمدید کنند.

عجیب‌ترین صحبت‌ها را اما مدیرعامل استقلال انجام داد. افتخاری پس از تمدید قرارداد شفر گفت: «شفر در قراردادش نوشته که اگر افتخاری برود، قراردادم را یکطرفه فسخ می‌کنم. من گفتم شاید دوست داشته باشم بروم، تو چرا باید بروی؟! شفر به من گفت تو از من حمایت کردی، با حضور تو مشکلی نداشتم و اگر بروی، می‌ترسم به بحران بخورم. ما هم به او گفتیم نترس! فعلاً هستیم و مشکلی نیست.»

اولین سؤالی که پیش می‌آید این است که یک مربی حرفه‌ای به نام شفر آیا چنین کاری می‌کند و چنین بند غیر حرفه‌ای را در قرارداداش می‌گنجاند؟ آیا مربیان خارجی به راحتی از حق و حقوق‌شان می‌گذرند و رفاقتی کار می‌کنند؟ کجای دنیا این اتفاق افتاده است؟ کدام عقل سلیمی باور می‌کند که مربی باتجربه‌ای چون شفر دست به چنین کاری بزند؟

شفر شب گذشته میهمان برنامه‌ای در شبکه ورزش سیما بود و مجری برنامه در مورد اظهارات افتخاری از او سؤال پرسید. سرمربی استقلال که شوکه شده و تعجب کرده بود از مجری برنامه پرسید که آیا مدیرعامل باشگاه چنین صحبت‌هایی انجام داده است؟ مجری برنامه با تأیید این موضوع از شفر خواست تنها با کلمه آری یا خیر پاسخ دهد، اما سرمربی استقلال بدون اینکه پاسخ واضحی بدهد مجبور شد بگوید باید در این رابطه با مدیرعامل باشگاه صحبت کند. عکس‌ العمل شفر هم نشان می‌دهد که صحبت‌های مدیرعامل استقلال دور از واقعیت است.

از حرف‌های افتخاری دو نوع برداشت می‌توان کرد، نخست اینکه پس از تمدید قرارداد شفر بیش از اندازه احساساتی شده یا خبرهایی مبنی بر کنار رفتنش از مدیریت باشگاه استقلال شنیده است. در غیر این صورت، دلیلی ندارد مدیرعامل باشگاهی صحبت‌های آماتورگونه مطرح کند. آیا مدیرعامل باشگاه صحبت‌هایی در رابطه را کنار رفتنش از صندلی مدیریت باشگاه شنیده که خواسته با این کار نشانه‌هایی بدهد؟

مدیریت باشگاه استقلال در دو سال اخیر سعی کرده به دور از جار و جنجال و هیاهوی کاذب فوتبالی، حواشی را دور کرده و با آرامش به فکر حل کردن مشکلات باشند، اما رفتار اخیر آنها نشان می‌دهد خودشان هم حاشیه ایجاد می‌کنند و ممکن است حرف‌های‌شان تبعات زیادی برای باشگاه داشته باشد.
منبع: تسنیم

 

اخبار مرتبط

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

فتح‌الله‌زاده: من با وزیر درگیر می‌شوم و باج به مدیرعامل نمی‌دهم

خداحافظی مربی استقلال از هوادارانش+عکس

0 نظر

ارسال نظر

capcha