اف بی آی مکالمات وکیل ترامپ را شنود کرده است

اف بی آی مکالمات وکیل ترامپ را شنود کرده است

به گزارش سراج24، ادارۀ تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) قبل از یورش به دفتر، اتاق هتل و خانۀ مایکل کوهن، وکیل شخصی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، به شنود مکالمات تلفنی او پرداخته است.

این خبر روز پنجشنبه از سوی شبکۀ خبری ان‌بی‌سی آمریکا به نقل از منابع آشنا به این پرونده منتشر شد.

سخنگوی دفتر دادستانی منهتن که مسئول تحقیقات در پروندۀ کوهن است، از هرگونه اظهار نظر در این باره خودداری کرده است.

بازرسی از دفاتر کار، خانه و اتاق کوهن در هتل در اوایل ماه آوریل انجام شد و بخشی از تحقیقات جنایی پلیس نیویورک در موضوع پروندۀ پرداخت پول به استفانی کلیفورد مشهور به استورمی دنیلز، هنرپیشه فیلم‌های مستهجن بود.

    ترامپ به مدیر وقت اف‌بی‌آی: به «من» وفادار باش!

خانم کلیفورد ادعا کرده که حدود یک دهه پیش (در سال 2006 میلادی) با دونالد ترامپ رابطه داشته است. در واکنش به این خبر، مایکل کوهن وکیل شخصی دونالد ترامپ نیز اعلام کرده است که یک ماه پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 میلادی، از حساب شخصی خود مبلغ 130 هزار دلار به استفانی کلیفورد حق‌السکوت پرداخت کرده و در مقابل از او خواسته است تا دربارۀ روابط خصوصی‌ خود با آقای ترامپ اطلاعاتی منتشر نکند.

تحقیقات پلیس نیویورک، شاخه‌ای از تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژۀ پروندۀ دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا است.

مولر که به دنبال یافتن پاسخی برای این پرسش است که آیا کارزار انتخاباتی آقای ترامپ با مسکو در ارتباط بوده یا خیر، پیش از این مستقیما نیز دربارۀ مایکل کوهن به تحقیق پرداخته و حتی گفته می‌شود حکم بازرسی از دفاتر مایکل کوهن به درخواست او صادر شده است.
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

شاه سعودی دیشب به ترامپ چه گفت؟

کاخ سفید: تحریم‌های کره شمالی پابرجا است

وزیر خزانه‌داری آمریکا: تحریم‌های جدید در راهند!/ رسانه‌های آمریکایی: ترامپ تعلیق تحریم‌های ایران را تمدید می‌کند

0 نظر

ارسال نظر

capcha