قالیباف:

مشکل اصلی کشور بحران مدیریتی است

 مشکل اصلی کشور بحران مدیریتی است

به گزارش سراج24، محمد باقر قالیباف پنجشنبه شب در اولین یادواره روحانی پاسدار شهید سید عباس موسوی قوچانی که در مسجد ابوالفضلیه قوچان برگزار شد اظهار کرد: زندگی این روحانی مبارز واین شهید گرانقدر نه تنها مایه افتخار قوچان بلکه موجب افتخار کشور، اسلام و روحانیت است.

وی افزود: در طول  هشت سال دفاع مقدس که همه اقشار در جنگ حضور داشتند بیشترین حضور در میدان و بیشترین شهید را روحانیت دادند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: زمانی که انقلاب با رهبری امام راحل هدایت شد روحانیت متعهد و انقلابی این مسیر را طی کردند و حرکت ناجوانمردانه ضد انقلاب از ابتدا تا کنون روحانیت را مورد تهاجم قرار داده است.

 
قالیباف گفت: جنگ را نمی خواهیم مقدس کنیم خودمان نیز قبول داریم که جنگ خسارت دارد بلکه آن چیزی  که برای ما ارزش داشت دفاع از کیان، هویت ، ناموس، آزادی و فرزندان است که این برای ما مقدس است.

وی تاکید کرد: درست است که جنگ سال هاست تمام شده اما دفاع همچنان باقی است به خاطر همین است که باید مجاهدت و مبارزه کنیم تا مشکلات امروز جامعه مرتفع شود.

وی افزود: رفع فقر، آسیب های اجتماعی، طلاق و مشکلات برای جوانان نیاز به جهاد دارد تا بتوانیم از حق مظلوم دفاع کنیم و در این مسیر اولویت ما دفاع از مستضعفین است.

قالیباف تصریح کرد: اگر امروز شهدا بودند باز هم برای حل مشکلات جامعه  مجاهدت می کردند و منتظر هیچ کس نمی ایستادند و مثل آن دوران در پشت خاکریز می ایستادند و دفاع می کردند.

  
وی ادامه داد: امروز نیز جامعه اسلامی در حمایت از مظلومین منطقه تلاش می کند که نمونه آن مدافعان حرم هستند ولی می بینیم عده ای شعار نه غزه و نه لبنان جانم فدای ایران را سر می دهند.  

قالیباف خاطر نشان کرد: همین افراد در زمان جنگ نیز به رزمندگان ما می خندیدند و پس از جنگ نیز به صورت طلبکارانه به دنبال منافع خود در حرکت بودند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مشکلات ما از زمانی آغاز شد که مردم از اداره کشور حذف شود و مسئولیت ها بر اساس شایستگی به افراد داده شود نه زد و بند ها.امروز چرخیدن چرخ اقتصاد کشور تلاش و فداکاری است.

وی در ادامه با بیان این که مردم از انقلاب و اسلام ناراضی نیستند بیان کرد: مردم در واقع به نوع مدیریتی و نا کار آمدی مدیران در سطوح مختلف معترض اند که نیاز است برطرف شود.

قالیبافت افزود: از ابتدا تاکنون درآمد کشور رشد چهار برابری داشته است ولی رشد اقتصادی کاهش پیدا کرده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  تصریح کرد : مشکل ما پول، بحران آب و ریزگردها نیست بلکه بزرگترین مشکل ما که کشور ما رابه این عرصه رسانده است بحران مدیریتی و عدم پاسخ گویی نسبت به تعهدات و وظیفه است.

وی خاطر نشان کرد : با این وجود مردم باز هم پای آرمان های انقلاب و نظام ایستاده اند.می توان اداره کشور را در اختیار مردم قرار داد تا مشکلات را بتوانند برطرف کنند.

اخبار مرتبط

فیلم| واکنش برخی کشورهای جهان به گام چهارم کاهش تعهدات ایران

تلاش ترامپ از مذاکره با ایران؛ تلفیق سیاسی و اقتصادی با جامعه جهانی

لزوم ارائه سند تعهدات ملی (NDC) در قالب لایحه به مجلس شورای اسلامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha