قطع حقوق المپیکی 77 ساله اجاره‌نشین!

قطع حقوق المپیکی 77 ساله اجاره‌نشین!

به گزارش سراج24، سید علی‌اکبر حیدری درباره قطع حقوق ماهیانه مدال‌آوران جهان و المپیک ایران توسط صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی در دوره جدید مدیریت این صندوق و اینکه آیا حقوق وی نیز قطع شده است یا خیر اظهار کرد: دو ماه است حقوق من را پرداخت نکرده‌اند و هنوز نمی‌دانم حقوقم به طور کامل قطع شده یا وقفه در پرداخت آن پیش آمده است. البته سه ماه هم از گذشته عقب افتادگی در پرداخت حقوقم داشتم که هنوز آن را نداده‌اند.خدا شاهد است ماهی یک میلیون و دویست هزار تومان اجاره خانه‌ام را می‌دهم و با توجه به گرانی خانه،مطمئنا برای سال جدید چهارصد تا پانصد هزار تومان به این مبلغ اضافه می‌شود.آنوقت در چنین شرایط سخت و دشواری باید زندگی کنیم و همین حقوق اندک راهم قطع کرده‌اند!

وی خاطرنشان کرد: قاعدتا با توجه به هزینه‌های سنگین شب عید، این توقع می‌رفت که پیش از آغاز سال جدید، حقوق ما را پرداخت کنند اما این کار را انجام ندادند و باید پیگیری کنیم ببینیم آیا به صورت کامل قطع شده یا قصد ادامه پرداخت حقوق ما را دارند.

دارنده مدال برنز المپیک ۱۹۶۴ توکیو در رشته کشتی آزاد افزود: متاسفانه نمی‌دانم برنامه‌ریزی‌شان به چه شکل است که حقوق اندک من که مبلغ آن فقط ۶۸۰ هزار تومان در ماه است را پرداخت نکرده‌اند. در گذشته ۱۵ تا ۲۰ نفر این صندوق را اداره می‌کردند اما الان صندوق حمایت از قهرمانان حدود ۲۰۰ پرسنل دارد و مشخص است الان پولی را که باید طبق وظیفه‌شان به قهرمانان و مدال‌آوران جهان و المپیک بدهند باید خرج حقوق پرسنل‌شان کنند. البته از این ۶۸۰ هزار تومان مبلغ ۱۸۰ هزار تومان بابت بیمه کم می‌کردند که من با توجه به اینکه بیمه بازنشستگی ارتش را دارم آن را قطع کردم و اعلام کردم نیازی به بیمه صندوق ندارم.

حیدری در پاسخ به این سوال که آیا منبع درآمد دیگری دارد یا خیر گفت: به هر حال زندگی بسیاری از پیشکسوتان با همین حقوق اندک از سوی صندوق تامین می‌شود و اگر آن را قطع کنند، بسیاری از افراد با چالش جدی مواجه می‌شوند. من از ارتش حقوق بازنشستگی دارم ولی افرادی هستند که هیچ منبع درآمد دیگری ندارند. در این وضعیت اقتصادی که زندگی به سختی می‌گذرد، بسیاری از قهرمانان و پیشکسوتان ما که روزگاری افتخارآفرین برای این سرزمین بودند به این پول اندک نیاز دارند و امیدوارند حق‌شان بیش از این ضایع نشود.

هم‌دوره جهان پهلوان تختی در ادامه گفت‌وگو درباره به حقوق اندک کمیته ملی المپیک نیز اشاره کرد و گفت: چند سال پیش تصویب کردند به مدال‌آوران المپیک ماهیانه ۲۰۰ دلار حقوق بدهند اما کمیته ملی المپیک پس از مدتی آن را به ۲۰۰ هزار تومان رساند که ۲۰ هزار تومان آن را کم می‌کردند و فقط ماهی ۱۸۰ هزار تومان به مدال‌آوران المپیک می‌دادند که طی سالیان گذشته حتی یک قران هم به آن اضافه نشده است در صورتی که قهرمانان المپیک کشورهای دیگر حداقل ۲۰۰۰ دلار دریافت می‌کنند.

پیشکسوت ۷۷ ساله کشتی آزاد ایران که علاوه بر برنز المپیک، مدال نقره بازی‌های آسیایی ۱۹۶۶ بانکوک را هم در کارنامه خود دارد در پایان در پاسخ به این سوال که آیا گلایه و یا درخواستی از مسئولان صندوق حمایت از پیشکسوتان ورزش و وزارت ورزش و جوانان دارد یا خیر گفت: می‌ترسم چیزی را بگویم و گلایه‌ای کنم و همین را که می‌دهند را هم قطع کنند. به هر حال دو ماه است حقوق من را نداده‌اند. حتما ما هم جزو کسانی هستیم که حقوق‌شان قطع شده است.

اجاره نامه علی اکبر حیدری، پیشکسوت 77 ساله

منبع: ایسنا

 

اخبار مرتبط

واکنش تند ساعی به قطع حقوق ۵۰ قهرمان

راهکار وکیل دادگستری برای احقاق حقوق فوتبال ایران

تاوان نیامدن تیم‌های عربستانی به ایران، بازنده اعلام شدن است/ ایران می‌تواند با شکایت به CAS حقش را بگیرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha