د.پ.آ در گزارشی عنوان کرد

شفر ژنرال آلمانی

  شفر ژنرال آلمانی

به گزارش سراج24، د.پ.آ یا همان خبرگزاری آلمان گزارشی از «وینفرد شفر» منتشر کرد که امروز در مطبوعات این کشور اروپایی انتشار یافت.

این رسانه در مقدمه گزارش خود نوشت:در داخل یا خارج ورزشگاه هواداران استقلال گاهی ساعت‌ها منتظر می‌مانند تا بعد از جلسه تمرینی، عکس‌های سلفی با «آقای شفر» بتوانند بگیرند.از نظر آنها شفر «ژنرال آلمانی» است.هیچ جای تردید و شگفتی نیست که شور و شوق فراوانی نسبت به مربی آلمانی وجود دارد.چون کمتر از ۸ ماه او از تیم پرسابقه که در پایین جدول جای گرفته بود، یک مدعی فتح قهرمانی لیگ قهرمانان ساخت.

به همین خاطر است که یک هوادار تیم آبی می‌گوید: شفر را خداوند برای ما فرستاد.

*وضعیت گذشته تیم آبی‌پوش

در ادامه این گزارش د.پ.آ توضیحاتی در مورد وضعیت ابتدای فصل استقلال داد:در عمل مربی ۶۸ ساله در سال گذشته تیمی را تحویل گرفت که در میدان کاملا نامطمئن ظاهر می‌شد.استقلال و پرسپولیس محبوب‌ترین باشگاه‌های فوتبال ایران هستند که به خاطر رنگ پیراهن آبی آن، گاهی با شالکه آلمان هم مقایسه می‌شود.این تیم در زمان ورود شفر، تا رده‌های پایین جدول سقوط داشت.

در این مورد شفر با نگاهی به آن زمان می‌گوید:از نظر اعتمادبنفس اکثر بازیکنان وضعیتی داشتند که نیاز به مراقبت داشتند.

گام به گام توانست این مربی استقلال را از نو بسازد و آن را جزو ۳ تیم بالای جدول و همچنین صدرنشین در گروه لیگ قهرمانان آسیا کند.همینطور آن را به فینال جام حذفی ایران برساند.

شفر در این مورد نیز عنوان می‌کند:تیم به نظم آلمانی احتیاج داشت تا یکبار دیگر موفق شود و اعتمادبنفس بیشتری بگیرد.

مربی سابق تیم‌های کارلسروهه و اشتوتگارت با استفاده از یکسری تمهیدات روانشناسی، قادر شد تا از نظر فنی وضعیت تیمش را بهبود ببخشد.

استقلال در زمان ورود این مربی، همانند عمده تیم‌های ایرانی فوتبال به توپ ضربه بزن و بدو را بازی می‌کرد.فوتبالی با ارسال توپ‌های بلند به جلو با این امید که هم‌تیمی‌ها بتوانند به نحوی از آنان استفاده کنند.اما او به تیم نشان داد که باید فوتبال بازی کنند.زیرا میدان راگبی نبود.به این ترتیب تیم او فوتبالی متکی به کار دسته‌جمعی ارائه کرد.
*نقطه اوج

خبرگزاری آلمان در گزارش خود به نقطه اوج کار شفر اشاره می‌کند که دربی با پرسپولیس بود که در حضور ۹۰ هزار تماشاگر تیمش یک بر صفر برنده شد.

همان مسابقه‌ای که بعد از اتمامش، بازیکنانش او را روی شانه بلند کردند و هوادارانش او را کلی تشویق کردند.

بعد از آن بازی که به زعم هواداران حتی از قهرمانی هم مهم‌تر است ، رسانه ها از او به عنوان ژنرال آلمانی نام بردند.

شفر در مورد تیمش می‌گوید:استقلال برای من فراتر از یک تیم و حرفه‌ مرتبط با فوتبال است.استقلال در اعماق قلبم ریشه دوانده است.

وی آنقدر محبوب و دغدغه باشگاهش را دارد که حتی به فکر تیم‌های رده سنی پایه نیز است.به جای آنکه بازیکنان گران‌قیمت بخرد، می‌خواهد در آینده از بازیکنان پرورش‌یافته باشگاه به تیم نخست استقلال بیاورد.استقلالی که اکنون ۷ ملی‌پوش دارد و ۴ بازیکن آن با حضور شفر به تیم ملی رسیدند.
*گزارشات دروغ علیه ایران

در این گزارش شفر همچنین در مورد کشورمان نیز اظهارنظر کرده است: یکسری گزارشات خارجی در مورد ایران نادرست هستند.برخی از آنان حتی دروغ هستند.

به اعتقاد این مربی آلمانی، ایران کشوری امن است و ایرانیان مردمانی بسیار دوست‌داشتنی هستند.حتی او شیفته غذاهای ایرانی است.

او می‌گوید:اما گاهی دلم برای سوسیس سرخ‌کرده و نان گرد تنگ می‌شود.

این رسانه در ادامه با توجه به حضور مربی ۶۸ ساله در کشورهای متعدد، از وی به عنوان یک مربی جهانگرد یادکرده است.

او همچنین از این که گاه و بیگاه دلش برای همسر و دخترش تنگ می‌شود،صحبت کرده هرچند که در این گزارش همچنین به موضوع دستمزد وی و بحث قراردادش که به صورت پرداخت به دلار یا یورواست ، اشاره شده است.

اما همین خبرگزاری در مطلب خود تاکید دارد که شفر علاقمند است در ایران و استقلال بماند. باشگاه،بازیکنان و هواداران نیز او را می‌خواهند. البته بعد از این که عملکردش مورد تقدیر وزیر ورزش ایران قرارگرفت، خواستار افزایش دستمزد شد.به همین دلیل از قول یکی از دستیارانش نوشته شد: در جایی که او حق و حقوقی دارد، حق با او است.این یک حساب و کتاب ساده در فوتبال است.

البته استقلال یک تیم دولتی است و بودجه آن باید توسط وزارت ورزش تامین شود. از این جهت همچنان بحث ‌های داغ در مورد قراردادش ادامه دارند.

شفر در این مورد ضمن ابراز امیدواری و خوشبینی عنوان کرد هنوز توافق قطعی حاصل نشده است.

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

طلسم ۲۴ ساله واگذاری سرخابی‌ها با تلاش دولت سیزدهم شکست

شفر: امروز قراردادم را امضا می‌کنم

گِله مورینیو از انتقاد هواداران تیمش

0 نظر

ارسال نظر

capcha