محاکمه پدر و پسر به اتهام ربودن مرد بدهکار

محاکمه پدر و پسر به اتهام ربودن مرد بدهکار

به گزارش سراج24، اواخر اردیبهشت 96 مرد جوانی به پلیس آگاهی تهران رفت و از پدر و پسری که وی را ربوده و در خانه‌شان زندانی کرده‌بودند، شکایت کرد.

افشین 37 ساله گفت: سال 91 خانه‌ای را از یک پدر و پسر به نام‌های اسماعیل و احمد خریدم و به آنها قول دادم دو ساله پول خانه را به آنها بپردازم. اما کار و کاسبی ام به هم خورد و نتوانستم در این مدت به قولم عمل کنم. چندبار از آنها مهلت گرفتم اما آخرین بار این پدر و پسر به بهانه صحبت کردن، مرا سوار خودرو کردند و به زور به خانه‌شان در باقرشهر بردند. آنها یک شبانه‌روز مرا در خانه نگه‌داشتند و شکنجه دادند. آنها با زور و تهدید مجبورم کردند تا چند برگه سفید را امضا کنم. نزدیک صبح که پدر و پسر به خواب رفته بودند، توانستم از خانه آنها فرار کنم.

به دنبال شکایت این مرد، اسماعیل و پسرش ردیابی و بازداشت شدند. پدر و پسر دیروز در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.

در این جلسه افشین برای پدر و پسر به اتهام آدم‌ ربایی اشد مجازات خواست. سپس اسماعیل 55 ساله که با قرار وثیقه آزاد بود به دفاع پرداخت و گفت: من و پسرم پنج سال قبل خانه‌مان راکه تنها دارایی‌مان بود به افشین فروختیم‌. او با چرب زبانی ما را فریب داد و سرمان کلاه گذاشت. هربار بهانه می‌آورد و از ما مهلت می‌گرفت اما پولمان را نمی‌داد. خانه‌مان را از دست داده و آواره شده بودیم. من و پسرم پس از دوندگی زیاد حکم جلب افشین را گرفتیم اما هربار مقابل خانه‌اش می‌رفتیم، او در خانه نبود.تا این‌که چند شبانه‌روز مقابل خانه او کشیک دادیم و او را هنگام ورود به خانه‌اش دیدیم. من و پسرم او را سوار ماشین کردیم تا همراهمان به خانه‌مان بیاید. او که شوکه شده بود، خودش چند برگه به ما داد و گفت تا چند روز دیگر پول خانه را به ما می‌دهد. او گفت برگه‌ها را به عنوان ضمانت پرداخت پول خانه به ما داده اما حالا علیه ما شکایت کرده و مدعی است من و پسرم با تهدید اسناد را از او گرفته‌ایم .

سپس پسر جوان روبه روی قضات ایستاد و حرف‌های پدرش را تائید کرد. وی گفت اتهام آدم ربایی را قبول ندارد.

در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند.
منبع: جام جم آنلاین
 

اخبار مرتبط

قتل همزمان ۲ خواهر به ‌دست برادران

0 نظر

ارسال نظر

capcha