تخلف بزرگ در فوتبال ایران

 تخلف بزرگ در فوتبال ایران

به گزارش سراج24، رضا غیاثی که سال ها پیش ریاست کمیته داوران فوتبال را برعهده داشت و در حال حاضر نیز به عنوان یک چهره ویژه و باتجربه به فوتبال ایران خدمت می کند، امروز در یک گفتگوی رادیویی به صورت مبهم از رخ دادن یک اشتباه داوری از پیش تعیین شده خبر داد، چیزی که مسئله تبانی را به ذهن می آورد.

به گفته غیاثی قرار بوده در یک مسابقه فوتبال در یک دقیقه یک پنالتی به سود تیمی گرفته شود که این مسئله به اطلاع فدراسیون می رسد اما بعد از تغییر داور بازهم این اتفاق رخ می دهد. غیاثی هنوز جزئیات بیشتری در این زمینه نداده اما حرف های او در همین حد نیز تکان دهنده و عجیب است.

متن مصاحبه رضا غیاثی را در این گفتگوی رادیویی بخوانید:

* مدعیان به دیدار آقای تاج بروند

امروز من با فریدون اصفهانیان صحبت کردیم، به دلیل این که آخرین هفته های لیگ یک و برتر را سپری می کنیم، امکان دارد این صحبت ها روی داوری ها اثر گذار باشد، این جریانات که فرمودید سال 87 اتفاق افتاده، آقای رهبری فرد و آقای عزیزی یک ادعایی کردند. ما گفتیم فردا آقای اصفهانیان خدمت آقای تاج بروند از طریق آقای تاج از آقایان خواهش کنند که بروند با رئیس فدراسیون صحبت کنند و بگویند این داوران چه کسانی بوده اند. چون داوران آن دوره زمانه، ناظران ما هستند. این اگر که آن جا واقعیت داشته باشد و اثبات شود، واقعا واویلا است که ما این ها را میفرستیم ناظر باشند و خودشان فاسدند ما میفرستیم بروند برای داور دیگری ناظر باشند.

ما مجبوریم، مجبوریم که به کمیته اخلاق شکایت کنیم

برای این است که ما خواهش کردیم تشریف ببرند خدمت آقای تاج یا ساکت بگویند منظور ما این داوران بودند، همه جامعه داوری نبود. این طور کلی گویی همه جامعه داوری را زیر سوال می برد و کار ما را مشکل می کند و از طرفی داوران غرغر می کنند که شما از ما دفاع نمی کنید، از طرفی خود ما به وظیفه صیانت از داوری عمل نکردیم. به این دلیل من از آقایان خواهش کردم بعد گفتم اگر آقایان حاضر به معرفی نشوند اما چون داوری را زیر سوال بردند و مشکل برای جامعه داوری ایجاد کردند، ما مجبوریم، مجبوریم به کمیته اخلاق شکایت کنیم.

باوجود تغییر داوری، تبانی اتفاق افتاد

همین امروز آقای عزیزی جواب من را امروز داده اند و گفته که یک واسطه به من گفته 20 میلیون بدهید تا نتیجه بازی را عوض کنم. چه کسی نتیجه را تعیین می کند یا بازیکن یا داور! خودِ ما مسائلی را مواجه بودیم، مسئولان یک باشگاه پیش ما آمدند و با ما جلسه گذاشتند و گفتند هفته بعد در فلان بازی دقیقه 37 پنالتی گرفته می شود و نتیجه بازی 1-0 می شود و ما آمدیم داور بازی را تغییر دادیم و یک داور دیگر گذاشتیم اما آن اتفاق افتاد! حالا ما مقصریم؟ داور مقصر است؟ نه اصلا! این یکی که گفتم برای همین امسال است.
منبع: ورزش سه
 

اخبار مرتبط

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

برانکو: فقط به یک چمدان نیاز دارم تا پول را به کرواسی بیاورم

0 نظر

ارسال نظر

capcha