ترامپ: مهارت ارتش آمریکا را به نمایش گذاشتیم

ترامپ: مهارت ارتش آمریکا را به نمایش گذاشتیم

به گزارش سراج24، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه در کنفرانس خبری با نخست‌وزیر ژاپن درباره حمله موشکی به سوریه اظهار نظر کرد.

وی گفت: «با حمله به سوریه، یکبار دیگر مهارت بی‌مانند ارتش آمریکا را در معرض دید تمام جهان گذاشتیم.موشک‌ها شلیک شدند، آنها تلاش کردند موشک‌ها را هدف قرار دهند، اما کوچکترین موفقیتی نداشتند و هیچکدام را مهار نکردند.»

ترامپ با بیان این ادعا که هدف از این حمله ایجاد نیروهای بازدارنده در برابر استفاده از سلاح‌های شیمیایی بوده از «کشورهای متمدن» خواست برای جلوگیری در برابر استفاده از جنگ‌افزارهای شیمیایی متحد شوند.

ترامپ گفت: «متحدان ما، در حد و اندازه‌های جهانی، شگفت‌انگیز بودند و ما از حمایت آنها تشکر می‌کنیم.»

ترامپ در بخش دیگری از اظهاراتش به برنامه‌ریزی‌های برای دیدارش با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی اشاره کرد و گفت: «همان‌طور که می‌دانید من طی هفته‌های آینده با رهبر کره شمالی برای گفت‌وگو درباره عاری‌سازی شبه جزیره کره از سلاح‌های هسته‌ای دیدار خواهم کرد. این دیدار رویدادی عظیم برای کره شمالی و دنیا خواهد بود.»

وی اضافه کرد: «هر اقدامی را انجام خواهیم داد تا آن دیدار را به یک موفقیت جهانی تبدیل کنیم. امیدواریم شاهد روزی باشیم که کل شبه‌جزیره کره بتواند در کمال امنیت، صلح و رفاه در کنار هم زندگی کنند. این سرنوشت مردم کره است که در سال‌های گذشته مشقت‌های زیادی را متحمل شده‌اند.»

ترامپ گفت: « امیدوارم دیدار بسیار موفقیت‌آمیزی داشته باشیم. اگر ببینیم موفقیت‌آمیز نیست، آن را برگزار نمی‌کنیم. اگر ببینیم نشستی است که ثمربخش نیست به آن نمی‌رویم.»

وی اضافه کرد: «وقتی من به آن دیدار می‌روم، اگر ببینم ثمربخش نیست با کمال احترام از آن خارج شد و همین کاری که الان انجام می‌دهیم را انجام خواهم داد.»

رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد: «ما اشتباهات دولت‌های گذشته را تکرار نخواهیم کرد. کارزار فشار حداکثری ما علیه کره شمالی تا زمان خلع سلاح کامل این کشور ادامه خواهد یافت.»

وی اضافه کرد: «بعد از خلع سلاح کره شمالی از سلاح هسته‌ای به صورت کامل، قابل‌راستی‌آزمایی و غیرقابل بازگشت راه درخشانی پیش روی این کشور وجود خواهد داشت.»
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

ترامپ: ایران در زمان برجام به دنبال تصرف خاورمیانه بود

واشنگتن‌پست: حمله به سوریه آبروی آمریکا را بُرد

هجوم «اف.بی.آی» به دفتر کار وکیل ترامپ

0 نظر

ارسال نظر

capcha