واکنش ایران به بیانیه توهین‌آمیز 4 کشور عربی

واکنش ایران به بیانیه توهین‌آمیز 4 کشور عربی

به گزارش سراج24، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با رد صریح اتهامات وارده در بیانیه "هشتمین نشست کمیته وزارتی چهارجانبه عربی" که در حاشیه نشست های مقدماتی اجلاس سران اتحادیه عرب برگزار شد، این اتهامات را واهی، بی اساس و ناشی از توهم و توهین آمیز خواند.


قاسمی با اشاره به مبنا قرار دادن رویکرد خصمانه و مخرب برخی افکار هدایت کننده و نادرست در این بیانیه، از اینکه برخی کشورها همچنان از سر ناآگاهی بر موضع دشمنی و استمرار حرکت اشتباه فرسایشی خود در مقابل جمهوری اسلامی ایران اصرار می ورزند و دشمن اصلی و مشترک امت اسلامی را به فراموشی سپرده اند ابراز تأسف کرد.


سخنگوی دستگاه دیپلماسی تأکید کرد: تمام موارد مذکور در بیانیه کمیته چهارجانبه عربی که با حضور دبیرکل اتحادیه عرب برگزار شده است، دروغ ، بی پایه و اساس و ادامه روندی است که متأسفانه منطقه را بیش از پیش از رسیدن به ثبات و آرامش دور می کند.

قاسمی در پایان ابراز امیدواری کرد که اجلاس سران اتحادیه عرب که قرار است طی چند روز آینده برگزار شود، بتواند در شناخت عوامل موثر و اصلی ثبات زا در منطقه به دور از استاندراد های چند گانه به شناختی عمیق و دقیق از علل بحران های کنونی و با واقع بینی مبتنی بر تاریخ سیاسی منطقه در جهت همگرایی کشورهای عربی و اسلامی گام بردارد.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

وزارت خارجه در برابر اهانت به مسلمانان واکنش مناسب نشان دهد

مشارکت جمعی از کارکنان وزارت امور خارجه در پویش مواسات و همدلی

سفیر کشورمان در فرانسه از بخش ایران نمایشگاه بین المللی «فاین کرافت» بازدید کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha