ادعاهای بی‌اساس اتحادیه عرب علیه ایران

ادعاهای بی‌اساس اتحادیه عرب علیه ایران

به گزارش سراج24، وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب، روز گذشته در بیانیه پایانی نشست مقدماتی‌شان برای بیست‌ و نهمین نشست مقدماتی سران این اتحادیه، که قرار است 29 ماه میلادی جاری در ظهران(جنوب عربستان) برگزار شود، تصمیماتی را اتخاذ کردند.


براین اساس، وزرای خارجه کشورهای عربی مخالف خود را با عملیات نظامی نیروهای ترکیه در منطقه «عفرین» در شمال سوریه اعلام و خاطرنشان کردند که این تهاجم نظامی «تلاش‌های جاری برای دستیابی به راهکارهای سیاسی برای حل بحران سوریه را تضعیف می‌کند.»

مشارکت‌کنندگان در این نشست همچنین عملیات نظامی گسترده ارتش سوریه علیه تروریست‌ها در غوطه شرقی دمشق را محکوم کردند.

از سوی دیگر، این وزرا در این نشست اتهام‌های بی‌اساس علیه ایران مطرح و آن را به مداخله در امور داخلی کشورهای عربی، از جمله حمایت از دولت قانونی «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه متهم کردند.

کشورهای عربی همچنین ادعا کردند که تهران از نیروهای «انصارالله» یمن حمایت تسلیحاتی می‌کند. اتهامی که ایران قویا آن را رد کرده است.

وزرای خارجه کشورهای عربی درخصوص قضیه فلسطین، بار دیگر تصمیم آمریکا برای انتقال سفارتش از تل‌آویو به قدس اشغالی را محکوم و آن را «باطل» و «نقض خطرناک قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل توصیف کردند.»
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

اتحادیه عرب با حمایت از رفتار سعودی در بی کفایتی برای اداره مناسک حج اعتبارش را از بین برده است

واکنش ایران به ادعاهای مطرح شده در نشست اتحادیه عرب

0 نظر

ارسال نظر

capcha