تماس تلفنی اردوغان و ترامپ درباره حمله به سوریه

تماس تلفنی اردوغان و ترامپ درباره حمله به سوریه

به گزارش سراج24، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه شامگاه چهارشنبه به صورت تلفنی با «دونالد ترامپ» همتای آمریکایی خود گفت‌وگو کرد.

منابعی در کاخ ریاست جمهوری ترکیه اعلام کردند این تماس تلفنی درباره آخرین تحولات سوریه و تهدید آمریکا برای اقدام نظامی علیه این کشور به بهانه حمله شیمیایی به دوما بود.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» اردوغان و ترامپ در این گفت‌وگوی تلفنی بر لزوم ارتباط نزدیک دو کشور درخصوص حمله چندملیتی به سوریه تاکید کردند.

این در حالی است که پیشتر منابع ترکیه‌ای از احتمال حضور مستقیم یا غیرمستقیم آنکارا در اقدام نظامی علیه سوریه به رهبری آمریکا، خبر داده بودند.

تروریست‌ها شامگاه شنبه هفته قبل با گاز شیمیایی به غیرنظامیان در شهر دوما واقع در غوطه شرقی دمشق حمله کردند. در این حمله نزدیک به 100 نفر کشته شده و صدها تن دیگر نیز مجروح شدند.

این در حالی است که وزارت دفاع روسیه روز شنبه هشدار داده بود گروه‌های تروریستی «جیش الاسلام» و ارتش آزاد قصد دارند با استفاده از گاز شیمیایی، به شهر دوما در غوطه شرقی دمشق حمله کنند.

وزارت دفاع روسیه تاکید کرده بود که تروریست‌ها به دنبال تحریک کردن احساسات جامعه بین‌المللی و متهم کردن دولت سوریه به حمله علیه شهروندان خود است. همچنین این حمله می‌تواند مورد استفاده متحدین غربی و عربی تروریست‌ها قرار بگیرد.

دولت سوریه همچنین در سال 2013 با همکاری روسیه و تحت نظارت کشورها و سازمان‌های بین‌المللی از جمله آمریکا و سازمان ملل، تمام سلاح‌های شیمایی خود را نابود کرد.

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

طرح آمریکا برای 3 قسمت کردن سوریه

در دیدار لاریجانی با دبیرکل حزب کمونیست ویتنام چه گذشت؟

تأملات موشکی!

0 نظر

ارسال نظر

capcha