چرا جوش می‌زنیم؟

چرا جوش می‌زنیم؟

به گزارش سراج24، حوزه کلینیک در نظر دارد مهم‌ترین مسائل بهداشتی، درمانی ومهارت‌های زندگی که خانم‌ها باید بدانند را در اختیار آن‌ها قرار دهد.

جوش و آکنه صورت به علل گوناگون ایجاد می‌شود گاهی به سبب رژیم غذایی نامناسب است و گاهی به سبب مشکلات داخلی بدن، در اینجا به معرفی علل جوش زدن و روش‌های مناسب برای از بین بردن جوش و آکنه صورت میپردازیم.
غذاهای کنسروی مصرف نکنید

داشتن رژیم غذایی نامناسب و مصرف بیش از حد غذاهای کنسروی سبب چرب شدن پوست صورت و تجمع باکتری‌ها می‌شود ؛ اگر جوش می‌زنید کمتر از غذاهای کنسروی استفاده کنید زیرا تجمع باکتری‌ها باعث می‌شود که پوست شما جوش بزند.
جوش زدن نشان قند بالای بدن

مصرف زیاد قند سبب بروز مشکلات پوستی می‌شود و جوش زدن یکی از عوامل بالا بودن قند بدن است که باید به آن توجه بسیاری شود تا از بروز مشکلات جبران ناپذیر جلوگیری به عمل آید.
جوش زدن از علائم کبد خراب است

این درست است که جوش زدن به علل مختلف بستگی دارد اما گاهی اوقات همین جوش ها به دلیل وجود مشکلات داخلی بدن ایجاد می‌شوند اما گاهی کک و مک صورت، جوش بر روی صورت، پشت کمر و بازو از علائم کبد خراب هستند.
قبل از صبحانه آب بخورید تا جوش نزنید

در تابستان افراد بیش از روزهای دیگر جوش می‌زنند و این به دلیل خشکی بدن است برای رفع این مشکل هر روز قبل از صبحانه یک لیوان آب بخورید تا صورتتان جوش نزند.
چگونه جوش های سر سیاه صورت را ازبین ببریم؟

جوش‌های سر سیاه به دلیل تجمع آلودگی‌های پوستی و چربی بیش از اندازه پوست صورت بوجود می‌آیند برای از بین بردن این جوش ها خمیر دندان را به مدت ١٥ دقیقه به صورت دایره ا بر روی جوش‌های سرسیاه صورت بمالید فلوراید موجود در خمیردندان سبب ازبین رفتن جوش‌های سرسیاه صورت می‌شود.
ماسک مناسب برای ازبین بردن جوش‌های صورت

ماسک‌های مختلفی سبب ازبین رفتن جوش‌های صورت می‌شوند اما شاید یکی از بهترین آنها ماسک سیب زمینی و کرفس باشد ؛ برای تهیه این ماسک ابتدا سیب زمینی و شلغم را بپزید و سپس کرفس، خیار، سیب و ماست را به آنها اضافه کنید و در داخل مخلوط کنید بریزید تا ماسک یکدست شود و پوست صورتتان را به مدت ١٥ دقیقه بازاین ماک ماساژ دهید.
منبع: باشگاه خبرنگاران
 

اخبار مرتبط

نکات طلایی که آقایان برای اصلاح ریش باید بدانند

باورهای غلط در مورد داشتن پوستی سالم

خوراکی‌هایی که مانع خواب شبانه می‌شوند

0 نظر

ارسال نظر

capcha