گلایه تند بازیگر آژانس شیشه‌ای از وضعیت سینما

گلایه تند بازیگر آژانس شیشه‌ای از وضعیت سینما

به گزارش سراج24، اصغر نقی زاده بازیگر صاحب سبک سینمای دفاع مقدس درخصوص کم کاری خود در سالیان گذشته در عرصه بازیگری گفت: خیلی ها در سینمای امروز ایران مثل من بیکار هستند. هیچ کسی به من زنگ نمی زند و وقتی پیشنهادی وجود ندارد من هم کم کار می شوم.

وی در همین راستا افزود: من و امثال من بیکار شده ایم اما باید این مشکل را به چه کسی بگویم؟ نمی توانم توی گوش کارگردان و یا تهیه کننده بزنم که چرا به من بازی نمی دهید. بازیگری مثل کارگری است که هر جا را به شما بگویند باید بیل بزنید. وقتی کسی کاری نمی سازد که من کارگرش باشم تبدیل به یک بازیگر خانه نشین می شوم.

بازیگر فیلم "آژانس شیشه ای" درخصوص لزوم ساخت آثار دفاع مقدسی تصریح کرد: باید از کارگردانان و سازندگان پرسید چرا آثاری مثل آژانس شیشه ای و از کرخه تا راین و سایر آثار دفاع مقدسی دیگر تولید نمی شوند؟ چرا ما باید سالی یک یا دو فیلم ژانر دفاع مقدس داشته باشیم؟ این ها تمام سوالاتی است که در ذهن من هم وجود دارد اما جوابی برای آنها ندارم.

وی با اشاره به مشکلات امرار معاش برای برخی بازیگران پیشکسوت تاکید کرد: من بازنشسته آموزش و پرورش هستم و حقوقم را از آنجا می گیرم. از همان ابتدا هم هیچ وقت به بازیگری به عنوان یک شغل نگاه نکردم. بازیگری در سینما به هیچ وجه امنیت شغلی ندارد چون یک روز کار هست و یک روز کلاً فراموش می شوید.

بازیگر فیلم "خاکستر سبز" در خصوص وضعیت فعلی سینما افزود: متاسفانه سالهاست به طور جدی سینما را دنبال نکرده ام. به عنوان مثال سالهاست جشنواره فیلم فجر هیچ بلیتی را برای تماشای آثار به من نمی دهد و به نوعی دیگر مرا به جشنواره راه نمی دهند که بخواهم فیلمی را ببینم.

نقی زاده با اشاره به علاقه شخصی خود برای بازگشت به بازیگری خاطرنشان کرد: دوره من دیگر گذشته است. اینقدر کار نکردیم که پیر شدیم و در سن ۵۷ سالگی هم دیگر توان بازی پشت خاکریزها را ندارم.
منبع: میزان
 

اخبار مرتبط

دوره جامع آموزش مستندسازی

فراخوان ثبت ایده برای قسمت دوم منطقه پرواز ممنوع

داستان شهیدی که از کار فرهنگی خسته نمی‌شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha