بلیت تهران- استانبول ؛ ۵ میلیون و ۷۰۰ تومان!

بلیت تهران- استانبول ؛ ۵ میلیون و ۷۰۰ تومان!

به گزارش سراج24، در حالی که بلیت تهران استانبول برای امروز (۲۰ فروردین) به قیمت ۵۰ هزار تومان به فروش می رسد، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در اقدامی عجیب بلیت تهران استانبول برای روز یکشنبه ۱۳ خرداد امسال که آغاز تعطیلات ۴ روزه است را به قیمت ۵ میلیون و ۷۱۲ هزار تومان عرضه کرده است.

گفتنی است پس از اجرای قانون آزادسازی نرخ بلیت هواپیما از سال ۹۴، برخی شرکت های هواپیمایی بلیت های خود را بصورت چارتری به تعدادی از آژانس های مسافرتی یا چارترکننده ها می دهند که این اقدام سبب افزایش قیمت بلیت در ایام پیک سفرها و تعطیلات طولانی مدت شده است؛ البته در عین حال در روزهایی که با کاهش تقاضای سفر روبه رو هستند، قیمت بلیت هواپیما برای مقاصد خارجی تا ۵۰ هزار تومان نیز کاهش می یابد.

اما سوال اینجاست که در ایام پیک سفر، آیا قیمت مجاز است که به هر میزانی افزایش یابد و آیا نباید برای این افزایش قیمت، یک سقف تعیین شود؟

البته ایران ایر جزء معدود ایرلاین هایی است که فروش چارتری بلیت ندارد و هر گونه تغییر قیمت بلیت ناشی از تصمیم  بخش بازرگانی این شرکت است. بنابراین رویکرد این شرکت در قیمت گذاری اینچنین برای کسب درآمد از تعطیلات پیشِ رو در خردادماه جای تعجب دارد.
منبع: مهر
 

اخبار مرتبط

چرا قیمت بلیت هواپیما نجومی شد؟

فروش بلیت چارتری به جز تور‌های مسافرتی و یا در قالب پکیچ‌ها ممنوع است

علت افزایش قیمت بلیت هواپیما چیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha