تقسیم کار آمریکا و انگلیس در ناامن کردن خلیج فارس

تقسیم کار آمریکا و انگلیس در ناامن کردن خلیج فارس

به گزارش سراج24، محمدعلی پورمختار ضمن محکوم کردن افتتاح نخستین پایگاه نظامی انگلیس در بحرین و در حاشیه خلیج فارس، گفت: اصولا با حضور کشورهایی غیر از کشورهای منطقه در آب‌های خلیج فارس به شدت مخالف هستیم چه این حضور غیر ثابت و به صورت گشت زنی و چه ثابت به صورت پایگاه های نظامی باشد.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی در ادامه اقدام انگلیس با همکاری بحرین را به هیچ وجه قابل قبول ندانست و افزود: حضور کشوری مثل انگلیس در آب های خلیج فارس که سابقه خوبی در روابط بین المللی و مداخله در امور داخلی کشورها ندارد، حضور مشکوکی است.

وی ادامه داد: انگلیس چهره پنهان و دخالت های پشت پرده خود را با تأسیس نخستین پایگاه نظامی خود در خلیج فارس آشکار کرده که این موضوع پیامی برای کشورهای منطقه دارد که آنها به کمک آمریکایی ها قصد دارند منطقه را ناامن کنند.

پورمختار در ادامه تصریح کرد: توانمندی جمهوری اسلامی ایران واضح است و ما می توانیم از حقوق خود دفاع کنیم لذا هرگز اجازه نخواهیم داد چنین پایگاه هایی فعالیت هایی علیه ایران داشته باشند از این رو جمهوری اسلامی هرگونه خطای انگلیسی ها طی این حضور را پاسخ سختی خواهد داد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان حضور انگلیس در کنار آمریکا در خلیج فارس را نشانه اقدامی میان این دو کشور دانست و خاطرنشان کرد: پیش از این آمریکایی ها پایگاه های نظامی در قطر و عربستان داشتند و امروز انگلیسی ها در بحرین پایگاه نظامی تأسیس می کنند که نشان می دهد نه تنها این کشورها با هم تقابل ندارند بلکه در پشت صحنه همواره همراه بوده اند.
منبع: خانه ملت
 

اخبار مرتبط

ویدئو/ شکست مفتضحانه "پنجه عقاب" در طبس / شن‌ها مأمور خدا بودند

شرط بازگشت آمریکا به برجام لغو تحریم‌ها است

تهدید آمریکا پس از لبخندهای دیپلماتیک بیشتر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha