هشدار فرمانده نیروی انتظامی به خودروسازان

هشدار فرمانده نیروی انتظامی به خودروسازان

به گزارش سراج24 ، سردار حسین اشتری در برنامه «نگاه یک» گفت: حدود ۲/۵ میلیون نفر سال گذشته از سه مرز مهران، چذابه و شلمچه برای شرکت در اربعین عبور کردند و ۳۰ هزار نیرو را برای پوشش بکار گرفتیم که بهترین سال خدمات رسانی و پوشش دهی انتظامی، امنیتی و ترافیکی مراسم اربعین بود.

وی افزود: در اغتشاشات دی ماه، پلیس به بهترین شکل و با هوشمندی و بدون هیچ حاشیه ای آن را مدیریت کرد. پلیس در قضیه پاسداران با اقتدار و هوشمندی عمل کرد و جلوی فتنه ای را که می توانست غائله ای به پا کند، گرفت.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: در چهارشنبه آخر سال ۳۰ درصد به نسبت سال گذشته کاهش مصدومیت و حوادث را داشتیم و امسال در تعطیلات نوروزی تعداد ۳۸ نفر کشته بیشتری در جاده های فرعی نسبت به سال گذشته داشتیم.
۵۴۰۰ نقطه حادثه خیز در کشور

سردار اشتری گفت: حدود ۵۴۰۰ نقطه حادثه خیز در کشور داریم که به مسئولین مربوطه اعلام کرده ایم که ۳۰۰۰ نقطه در جاده های اصلی واقع شده است.

وی افزود: سال جاری در خصوص در نظر گرفتن ایمنی خودرو به هنگام شماره گذاری، شدت سخت گیری را اعمال خواهیم کرد و در خصوص ایمنی خودروها با هیچ شرکتی تعارف نداریم. خودروسازان باید حداقل ها را مانند کیسه هوا، ترمز و ایمنی رعایت کنند و اشکالات مربوط به ایمنی خودرو را مردم اطلاع دهند تا شرکت ها رفع کنند.

وی اضافه کرد: در صورت مشاهده عدم ایمنی خودروها که منجر به تلفات جانی شود به مقامات محترم قضایی شکایت خواهیم کرد.
تاکید پلیس بر حمایت از کالای ایرانی

اشتری ادامه داد: پیرو شعار امسال مقام معظم رهبری ابلاغ کرده ایم به هیچ عنوان کالای خارجی خریداری نشود مگر آنکه نمونه داخلی آن وجود نداشته باشد که از طریق وزارت دفاع تهیه می کنیم.

فرمانده ناجا همچنین در خصوص استفاده خودروهای خارجی توسط پلیس گفت: این خودروها به جهت استفاده در ماموریت های مرزی، کوهستانی و پلیس راه  بکار گرفته شده اند.

وی افزود: در جهت تحقق شعار امسال ۳ گام را برداشته ایم: خود ما از کالای ایرانی استفاده کنیم/ امنیت سرمایه گذاران که فعالیت قانونی دارند را فراهم می کنیم/ از ورود کالای قاچاق به کشور ممانعت می کنیم. در بحث مبارزه با کالای قاچاق هم مبادی رسمی و هم غیر رسمی را کنترل خواهیم کرد و مرزها را با جدیت رصد خواهیم کرد.
تقویت قرارگاه مبارزه با قاچاق

فرمانده ناجا تاکید کرد: در خصوص قاچاق در مبادی رسمی بارها به مسئولان مربوطه با آمار اعلام کردیم و در این خصوص، انبارها را در داخل شهرها کنترل خواهیم کرد. همچنین قرارگاه مبارزه با ورود کالای قاچاق در ناجا تشکیل شده است و امسال تقویت خواهیم کرد.

وی افزود: امکانات به روزی در این خصوص نداریم به مانند دستگاه ایکس ری که سال گذشته هم درخواست داده ایم و هنوز  اقدامی نشده است. هزینه این دستگاه یک صدم هزینه آسیب های اجتماعی که قاچاق بر ما وارد می کند هم نیست.

وی ادامه داد: به رغم همین  امکانات کم با  اشرافیت اطلاعاتی خوبی حتما محیط را برای قاچاقچیان ناامن خواهیم کرد.

اشتری گفت: از گمرک، کالای قاچاق وارد می شود و پلیس درخواست حضور در آنجا را دارد که مصوبه ای از ستاد کل را داریم.سال گذشته نیز انبارهای بسیاری در تهران کشفیات داشتیم که یک نمونه آن لوازم آرایشی بود که می توانست سلامت شهروندان را به خطر بیندازد.

وی ادامه داد: در برخورد با شبکه های بزرگ و مافیایی هر موقع به سراغشان می رویم توصیه ها زیاد می شود ولی نیروی انتظامی با قدرت دنبال می کند.

اشتری ادامه داد: از آنجا که حضرت آقا در حکم بنده بر تقویت مرزها تاکید کرد نهایت تلاش را در این زمینه بکار بسته ام. اعتباراتی که تا کنون در خصوص تقویت مرزها تایید شده ۴۰ درصد افزایش داشته است که لازم می دانم از مسئولان مربوطه تشکر کنم.

وی گفت: روحیه بسیار خوبی در مرزبان ها داریم و مرزنشین ها هم همکاری های خوبی با مرزبانان ما دارند که در اینجا از آنان تشکر می کنم. سال گذشته  نسبت به سال ۹۵ دو برابر بیشتر کشفیات کالای قاچاق داشته ایم.

اشتری افزود: سال گذشته ۷۰۰ تن کشفیات مواد مخدر داشتیم که  نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته ایم که ۷۷ درصد در مرزهای شرقی این کشفیات صورت گرفت.

فرمانده ناجا گفت: بیشترین عملکرد در مبارزه با مواد مخدر متعلق به نیروی انتظامی است و سند آن شهدایی است که تقدیم کرده ایم. همکاران من در این راه اعتقادی عمل می کنند و معتقدند ۱ کیلو مواد هزاران نفر را آلوده می کند.

به گفته وی، در برخورد با باندهای قاچاقچیان، خرده فروشان و جمع آوری معتادان متجاهر برنامه داریم.اگر فضای نگهداری برای معتادان متجاهر باشد در  یک شب آمادگی داریم همه را جمع کنیم.
افزایش جرم در فضای مجازی

وی افزود: سال گذشته ۴۸ درصد افزایش جرم در فضای مجازی به نسبت سال ۹۵ داشتیم که البته ۸۴ درصد افزایش کشفیات داشته ایم که بر اساس نرم  جهانی ۵۰ درصد عملکرد بالاتری داریم.تا زمانی که زیر ساخت بومی نباشد ضرر خواهیم کرد و باید به سمت پیام رسان های داخلی برویم اگر این کار را نکنیم ضرر خواهیم کرد.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: در بستر های  پیام رسان های خارجی از جمله تگرام ۳۰ درصد جرایم ارتکابی را به خود اختصاص داده است.مطالبی که می گویم جنبه تبلیغاتی و سیاسی ندارد. جرم در این فضا واقع می شود و مطالبی که گفته می شود برای حفظ سلامت جامعه و خانواده است.ما می توانیم در بکارگیری پیام رسان های داخلی با همت و تلاش موفق عمل کنیم.

وی گفت: از مردم که با نیروهای ما همکاری می کنند و بارها در سامانه ۱۹۷ با نظرات خود ما را راهنمایی می کنند تشکر می کنم. همچنین تشکر دارم از همکاران خودم که در برقراری امنیت جامعه شجاعانه و مجاهدانه تلاش کردند و تعدادی نیز در سال گذشته شهید و مصدوم شدند و تشکر ویژه از خانواده های آنان که اگر نباشد زحمات همسران و فرزندان و پدران و مادران کارکنان این موفقیت ها حاصل نمی شد.
توجه به معیشت پرسنل

به گفته سردار اشتری، در سال های ۹۶ و ۹۵ گام های خوبی برای معیشت پرسنل برداشتیم که امسال نیز ادامه خواهد یافت. اقدامات ما برای پرسنل در مقابل زحمات همکارانمان ناچیز است و این که با روحیه بلند خود ما را تحمل می کنند سپاسگزاریم . پرسنل ما به عشق کشور و رهبر عزیزشان خدمت می کنند و این افتخاری است.

فرمانده ناجا در پایان افزود: سال ۹۷ سال خوب و امنی خواهد بود و انشالله که سرباز خوبی برای ولایت باشیم و به  فرمایش حضرت آقا در انجام امور خود  مهربانی همراه با اقتدار را در سرلوحه کارمان قرار خواهیم داد.
 

 

اخبار مرتبط

دومین شهید مرزبانی هرمزگان در هفته ناجا

سه مجرم، محکوم به خرید گوشی هوشمند برای دانش آموزان نیازمند شدند

حجت‌الاسلام رستمی درگذشت رئیس بیمارستان لبافی‌نژاد را تسلیت گفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha