روس‌ها آمریکا را تهدید کردند

روس‌ها آمریکا را تهدید کردند

به گزارش سراج24 ، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور تحریم‌های جدید آمریکا را بدون پاسخ شدیدالحن رها نخواهد کرد و زمان آن رسیده تا واشنگتن از این توهم خارج شود که می‌تواند با مسکو به زبان زور و تحریم صحبت کند.

در بیانیه وزارت خارجه آمده است: «همانطور که بارها یادآوری شده هیچ نوع اعمال فشاری روسیه را از خط مشی انتخاب شده این کشور باز نخواهد گرداند. چنین اقداماتی تنها ناتوانی آمریکا برای رسیدن به اهداف خویش را نشان داده و باعث همبستگی بیشتر جامعه روسیه خواهد شد.»

در این سند تاکید شده است: «مسلما ما به هر نوع حمله، از جمله تحریم‌های ضدروسی جدید با شدیدالحن ترین حالت پاسخ خواهیم داد. ولی قبل از هر چیز می خواهیم به مقامات واشنگتن توصیه کنیم که دست از این توهم بردارند که می‌توان با مسکو با زبان تحریم صحبت کرد.»

وزارت خارجه روسیه یادآور شده که تعداد تلاشهای طرف آمریکایی برای اعمال فشار بر روسیه با اکتساب تحریم‌های جدید 6 آوریل (17 فروردین) از 50 مورد گذشته است، ولی هیچیک از اقدامات قبلی نیز نتیجه ای در پی نداشته است. با این وجود واشنگتن به تهدیدات خود برای عدم اعطای روادید و بستن حساب‌های بانکی تجار روسی ادامه می دهد. سیاستمداران آمریکایی به مرحله‌ای از پوچی رسیده اند که سعی دارند به شرکتهای روسی ضربه وارد کنند که همچنان از داشتن ارتباط تجاری با آمریکا حمایت کرده و هزاران موقعیت شغلی به فعالیت آنها بستگی دارد. به بیان دیگر، با این اقدام به خود رای دهندگان آمریکایی آسیب رسانده و همکاری‌های اقتصادی خود را از بین می برند.»

مقامات دیپلماتیک روس یادآور شدند: «به نظر می رسد ما شاهد تولد آمریکایی جدید هستیم: در ایالات متحده بیش از پیش از اصول "ارزش‌های آمریکایی" خود صرف نظر می کنند. به زور ساختمان‌های دیپلماتیک متعلق به روسیه را تصاحب می کنند، که نه تنها نقض توافقات بین المللی است، بلکه توخالی بودن برخی حقوق مقدس آمریکایی را نیز ثابت می کند.»

در وزارت خارجه روسیه تاکید کرده‌اند: «دموکراسی آمریکایی آشکارا بی ارزشی خود را نشان داده است. اکنون تنها یک راه برای تامین سلطه گری آمریکا بر جهان باقی مانده و آن اعمال فشار بر کشورهایی است که خط مشی مستقلی را برخلاف تمایلات واشنگتن و متحدانشان در ناتو در پیش گرفته و سعی دارند حرف خود را بزنند.»

لازم به یادآوری است که دولت آمریکا روز جمعه تحریم‌های جدیدی را در قبال 38 شخصیت حقیقی و حقوقی روسی، از جمله شرکت‌های «راس آبارون اکسپورت»، «شرکت مالی روسیه» و شرکت «روسال» اعمال کرد. مقامات واشنگتن بار دیگر مسکو را به الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه، تشدید وخامت اوضاع در شرق اوکراین، حمایت از دولت "بشار اسد" در سوریه و ارسال تسلیحات نظامی برای آن و همچنین انجام اقدامات غیرقانونی و حملات سایبری به سایر کشورها متهم کرده‌اند.
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

رایزنی آمریکا و عربستان درباره نویسنده سعودی

بن‌سلمان هزینه کدام را می‌دهد سازش یا مقاومت؟

کره شمالی چرا مذاکرات را نیمه‌کاره رها کرد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha