عدم انتشار قراردادهای بالای یک میلیارد در سایت شهرداری +سند

عدم انتشار قراردادهای بالای یک میلیارد در سایت شهرداری +سند

 به گزارش سراج24، شهردار تهران در آغازین روز های تصدی پست شهرداری در بسیاری از اظهارات خود از جمله اقداماتی را که در آینده مردم شاهد خواهند بود، شفاف سازی در شهرداری عنوان کرده بود.

وی در برنامه گفتگوی خبری شبکه پنج سیما در شهریور ماه 96 اعلام کرد: « یکی از راهبردهای ما برای اداره شهرداری، مشارکت شهروندان در اداره شهر است، شهروندان باید نسبت به شهر احساس مسئولیت بکنند و مشارکت کنند و این مشارکت نیازمند اعتماد آنهاست و لازمه این اعتماد هم شفافیت شهرداری است.»

شهردار تهران در همان روزهای نخستین فعالیت از قرار گرفتن قراردادهای بالای یک میلیارد تومان در سایت شهرداری به عنوان یکی از وعده های اصلی خود تا دو ماه آینده خبر داد و گفته بود: « ما به دنبال این هستیم که همه تصمیمات شهرداری شفاف باشد، اینکه چرا گرفته شد، چرا گرفته شده را باید به اطلاع همه مردم برسانیم و شفاف باشیم. همه شهروندان، یک تا دو ماه دیگر می‌توانند اطلاعات قراردادهای بالای یک میلیارد شهرداری را در سایت شهرداری ببینند.» وی همچنین در همان ایام در جمع اعضای شورای شهر گفته بود: « به دنبال این هستم که ظرف یکی دو ماه آینده تمام قراردادهای شهرداری بیش از یک میلیارد تومان را روی سایت شهرداری بگذاریم.»

    بیشتر بخوانید:
    شهردار جدید تهران چه‌کسی می‌شود؟

نجفی در آذر ماه و با حضور در برنامه "سرزمین ما" شبکه یک، مجددا به موضوع قراردادهای بالای یک میلیارد پرداخت و این بار قول داد تا پایان آذر ماه این قراردادها در سایت شهرداری قرار گیرند: « برای اعلام قراردادهای بالای یک میلیارد تومان در شهرداری تهران سازمان فناوری شهرداری قول دادند که از نظر فناوری، آمادگی لازم تا پایان آذر ماه به صورت کامل ایجاد شود و در پرتال شهرداری تهران بتوانیم هر قرارداد بالای یک میلیارد تومان را اعلام کنیم. حتی بتوانیم بگوییم چهار شرکت اولی که برای مناقصه تقاضا کردند کدام شرکت‌ها و با چه رقم‌هایی بودند و در نهایت کدام شرکت برنده شد.»
سایت شهرداری تهران

در حالیکه محمدعلی نجفی در همان زمان گفت که واقع گرا است و اهل دادن شعار های غیر قابل اجرا نیست، به نظر می رسد یکی از ساده ترین اقداماتی که وی در راستای شعارها و برنامه هایش می توانست انجام دهد، بعد از گذشت چند ماه اجرایی نشده است. در صورتیکه انتشار قرادادهای بالای یک میلیارد تومان می بایست پس از قول اول نجفی، دو ماه بعد یعنی در آبان ماه محقق می شد و در قول دوم وی در پایان آذر عملیاتی می شد، ولی تا به امروز و پس از گذشت پنج ماه از آن موعد، هیچ قرادادی روی سایت شهرداری تهران قرار نگرفته است.

هرچند حجت الله میرزایی، معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران در 16 بهمن ماه از سامانه جدید برای ثبت این قرادادها سخن گفت: « شهردار و گروه جدید مدیریت شهری بر موضوع شفافیت اهتمام ویژه دارد، قراردادهای بالای یک میلیارد تومان در سامانه shafaf tehran.ir ثبت و در معرض مشاهده عموم قرار می‌گیرد که امور به چه کسانی واگذار و با چه سازوکاری انجام می‌شود. تمام احکام صادرشده در دوره جدید مدیریتی بر روی سایت منتشر و به کمک رسانه‌ها در دید عموم قرار می‌گیرد.» ولی تا این لحظه خبری نشد.

نجفی پس از آذر ماه دیگر هیچ وقت به این موضوع اشاره نکرد که نشانگر عزم، اراده و دانش کافی در مدیریت شهری تهران است. شهردار تهران که در اسفندماه استعفای خود را به شورای شهر ارائه کرده، ثابت کرد علاوه بر ضعف عملکرد در حوزه های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی در زمینه شفافیت مالی نیز که خود را متخصص برنامه ریزی و بودجه ریزی می داند، نتوانست عملکرد قابل ارزیابی داشته باشد.
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط

ماموران شهرداری پرونده های شخصی و محرمانه مرکز اسوه را به جای نامعلومی انتقال دادند!

تصویب ۲ طرح برای نوسازی محله سیروس

الزام تغییر نام معابر و میادین چیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha