آخرین خبرها از حج ۹۷

آخرین خبرها از حج ۹۷

به گزارش سراج24، احد آزادی‌خواه رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعداد حجاج ایرانی حاضر در حج 97 گفت:  با احتساب 82 هزار نفر از متقاضیان حج تمتع و همچنین مسئولان حج و زیارت و عوامل کاروان‌ها جمعاٌ حدود 90 هزار نفر از ایرانیان در سال جاری مسافر مکه مکرمه خواهند شد.

وی افزود: قراردادی که در سال جاری میان مسئولان حج و زیارت کشورمان با طرف عربستانی منعقد شده است بسیار امیدوار کننده بوده و سعودی‌ها استقبال خوبی از مسئولان ما داشته‌اند که این  موضوع نشان دهنده این است که مسئولان وزارت حج عربستان میان مسائل سیاسی کشورشان با ایران تمایز قائل شده‌اند. بنابراین امیدواریم که امسال نیز همانند سال گذشته حج قابل قبولی و به دور هرگونه خطر امنیتی را داشته باشیم.


رئیس فراکسیون حج مجلس با اشاره به افزایش امکانات رفاهی در حج 97 خاطر نشان کرد: هتل‌هایی که امسال برای زائران ایرانی در نظر گرفته شده به گفته مسئولان حج و زیارت از پیشرفت قابل توجهی برخوردار بوده به گونه‌ای که  برای 4 هزار نفر از زائران ایرانی هتل‌هایی در حد 4 و 5 ستاره در نظر گرفته شده است.

آزادی خواه ادامه داد: همچنین آشپزخانه مرکزی اختصاص یافته برای زائران ایرانی به گفته مسئولان سازمان حج و زیارت قابل قیاس با سال‌های گذشته نبوده و پیشرفت محسوس کرده است.
منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط

سازمان حج و زیارت: سهمیه حجاج کشورها هنوز مشخص نشده است

ایران - آمریکا، ۲۴ سال بعد

رئیسی، وزیر کشور را مأمور بررسی حواشی مسابقه ایران و لبنان کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha